„Z aparatem w drodze na szczyt”

23.06.2022
„Z aparatem w drodze na szczyt”

W roku szkolnym 2021/2022 ósmoklasiści z Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim wzięli udział w projekcie PO WER, w ramach ponadnarodowej mobilności uczniów, który współfinansowany jest przez Unię Europejską. W dniach 5-17 czerwca odbyli podróż do słonecznej Grecji, gdzie poznali szkołę grecką IEI.E.K LYDIA KEK SCHOOL. Mieli okazję zintegrować się z greckimi uczniami, poznać bliżej kulturę i język grecki. Oprócz zajęć szkolnych, młodzież uczestniczyła w wielu wycieczkach do ciekawych kulturowo miejsc takich jak wyspa Skiathos, Meteory, Litochoro, Stary Panteleimon, Thessaloniki, wąwóz Enipas.

22 czerwca 2022 r. w budynku Szkoły Podstawowej odbyło się podsumowanie projektu, na który przybyli m. in. Senator, Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, pani Magdalena Leńczuk opiekunka młodzieży podczas pobytu w Grecji.

Uczniowie zaprezentowali autorską piosenkę na temat Grecji, pokazali w krótkim reportażu miejsca, które odwiedzili oraz wystawili przedstawienie na temat mitologii greckiej