Wbicie pierwszego szpadla pod budowę nowego budynku przedszkola i żłobka w Kosowie Lackim

03.10.2023
Uroczyste wbicie pierwszego szpadla pod budowę nowego budynku przedszkola i żłobka w Kosowie Lackim

W dniu 3 października 2023 r., w Kosowie Lackim na działce gminnej przy ul. Gutowskiej, miało miejsce uroczyste wbicie pierwszego szpadla pod budowę nowego budynku przedszkola i żłobka w Kosowie Lackim.

W ramach inwestycji powstanie budynek o metrażu około 1727,86 m2, parking na 28 aut oraz plac zabaw dla przedszkolaków i dzieci uczęszczających do żłobka.

W budynku będzie znajdowało się 8 sal przedszkolnych dla około 200 przedszkolaków oraz 2 sale żłobkowe dla 50 dzieci do lat 3.

Koszt budowy budynku to 14 627 107,92 zł.

Nowe przedszkole i żłobek powstanie dzięki wsparciu finansowemu:

- 6.375.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych;
- 4.000.000,00 zł ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, dyrektor gabinetu wojewody mazowieckiego Anna Kaszuba, starosta sokołowski Elżbieta Sadowska, burmistrz miasta i gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, przewodniczący rady miasta i gminy Wiesław Wiśniewski, radni powiatowi i gminni, dyrektor przedszkola w Kosowie Lackim Elżbieta Pietrzykowska wraz z pracownikami oraz mieszkańcy, a także Wykonawca Artur Urbanik i architekci z firmy BUJNOWSKI Architekci z Warszawy. Poświęcenia dokonał ks. kanonik Paweł Anusiewicz – proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim.

Teren budowy został ogrodzony i rozpoczynają się roboty ziemne.