Stypendia burmistrza

30.10.2023
zaślepka

W dniu 30 października 2023 r., podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla młodych mieszkańców naszej gminy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim, którzy wykorzystali swój talent i osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia sportowe zostali wyróżnieni przez Burmistrza Miasta i Gminy Pana Jana Słomiaka nagrodami pieniężnymi. Do wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie nauki oraz sportu w roku szkolnym 2021/2022 Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Pani Agnieszka Ajdys wytypowała 22 uczniów natomiast Dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim pani Hanna Przesmycka 1 ucznia Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim.

Otrzymanie Stypendium jest nie tylko wyróżnieniem - to sukces, który nie byłby możliwy bez udziału rodziców, ich zainteresowania, rozwijania zdolności, wspierania pasji. Dlatego też cieszyła nas obecność rodziców stypendystów podczas tej uroczystości. My jesteśmy dumni, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, którzy wyłapują ,,te diamenty” i ,,szlifują je”. Z radością patrzymy na osiągnięcia uczniów, ich sukcesy w nauce, sporcie i zaangażowanie w prace na rzecz uczniowskich środowisk.