Podpisanie umowy na realizację zadania ,,Budowa nowego budynku przedszkola i żłobka w Kosowie Lackim”

Oświata
05.08.2023
Podpisanie umowy na realizację zadania ,,Budowa nowego budynku przedszkola i żłobka w Kosowie Lackim”

W dniu 4 sierpnia 2023 r., w Kosowie Lackim na działce gminnej przy ul. Gutowskiej, miało miejsce uroczyste podpisanie z wykonawcą, właścicielem Przedsiębiorstwa Budowlanego URBANIK Panem Arturem Urbanikiem, umowy na realizację zadania ,,Budowa nowego budynku przedszkola i żłobka w Kosowie Lackim”.

W ramach inwestycji powstanie budynek o metrażu około 1727,86 m2, parking na 28 aut oraz plac zabaw dla przedszkolaków i dzieci uczęszczających do żłobka.

W budynku będzie znajdowało się 8 sal przedszkolnych dla około 200 przedszkolaków oraz 2 sale żłobkowe dla 50 dzieci do lat 3.
Koszt budowy budynku to 14 627 107,92 zł. 
Nowe przedszkole i żłobek powstanie dzięki wsparciu finansowemu: 
- 6.375.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych;
- 4.000.000,00 zł ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. 

Na uroczyste podpisanie umowy do Kosowa Lackiego przybyli Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz główny architekt, autor projektu budynku Pan Piotr Bujnowski.

Na uroczystość przybyły także dzieci z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim pod opieką Pani Dyrektor Elżbiety Pietrzykowskiej wraz z wychowawcami grup przedszkolnych.

Wychowanie przedszkolne jest najważniejszą bazą, fundamentem w rozwoju dziecka i jego osobowości. Obok doskonałej kadry pedagogicznej ważne jest również przyjazne, kolorowe i inspirujące środowisko, w którym dziecko przebywa, dlatego decyzja o budowie nowego przedszkola i żłobka, jest dla naszego samorządu jednym z priorytetów inwestycyjnych.

Dziękujemy Panu Wiceministrowi Zdrowia Waldemarowi Krasce oraz Pani Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wspieranie rozwoju Miasta i Gminy Kosów Lacki.