Erasmus +

21.06.2023
zdjecie

W roku szkolnym 2022/2023 ósmoklasiści z Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim wzięli udział w projekcie w ramach Programu Erasmus +,  który współfinansowany jest przez Unię Europejską. W dniach 28 maja do  10 czerwca uczniowie przebywali w  słonecznej Grecji, gdzie mieli okazję  poznać bliżej kulturę i język grecki. Oprócz zajęć szkolnych, młodzież uczestniczyła w wielu wycieczkach do ciekawych kulturowo miejsc takich jak wyspa Skiathos, Meteory, Thessaloniki oraz wiele innych interesujących i pięknych miejsc.

21 czerwca 2023 r. w budynku Szkoły Podstawowej odbyło się podsumowanie projektu, na który przybyli Senator, Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak.

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie na temat kultury, historii oraz mitologii greckiej oraz pokazali w krótkim reportażu miejsca, które odwiedzili. Dziękujemy Panu Wiceministrowi Zdrowia Waldemarowi Krasce za pomoc i umożliwienie naszym uczniom wyjazdu do pięknej Grecji.