Dożynki parafialne w Kosowie Lackim

Gmina
30.08.2021
Dożynki parafialne w Kosowie Lackim

Dnia 29 sierpnia 2021 r. w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim obchodzono Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za dary: pogodę, zebrane plony, za to, że omijały nas  nieszczęścia.

Mszy świętej dziękczynnej o godz. 10:00 przewodniczył ks. kanonik, Paweł Anusiewicz, Dziekan Sterdyński. Dziękczynne wieńce przygotował Urząd Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz miejscowości: Chruszczewka, Maliszewa, Tosie i Krupy oraz Żochy.

W darach ofiarnych burmistrz Jan Słomiak, sekretarz gminy Daniela Prokopczuk oraz Akcja Katolicka i Rycerstwo Niepokalanej złożyli chleb, owoce, bukiet kwiatów i zboża.

Dożynki, to również podziękowanie rolnikom za trud ich pracy. Trud, który przynosi plony, ale także nadzieję na doczekanie w dostatku do następnych zbiorów. Dlatego podczas mszy św. prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla wszystkich pracujących na roli. Po zakończeniu Mszy Świętej burmistrz Jan Słomiak skierował słowa podziękowania dla osób, dzięki którym na naszych stołach nie braknie pożywienia.