Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego

19.04.2023
zdjecie

W diecezji drohiczyńskiej trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego promujące chrześcijańskie dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Od początku kwietnia Dniom Kultury towarzyszy wiele imprez kulturalnych organizowanych w różnych miejscach naszej diecezji.

W niedzielę 16 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim wystawiony został spektakl „Prymas Stefan Wyszyński – droga do świętości”. Ukazuje on życie bł. Stefana Wyszyńskiego od jego narodzin w podlaskiej Zuzeli, przez lata dziecięce, szkolne, seminarium i święcenia kapłańskie, aż po szczytowy okres jego działalności prymasowskiej i śmierć w 1981 r. Przedstawienie w całości zostało przygotowane przez pracowników MGOK. Aktorsko zaś wspomogły ich osoby uczęszczające na zajęcia. Łącznie w spektaklu zagrało dwadzieścia dziewięć osób od kilkulatków do seniorów.

Tego samego dnia otwarta została także wystawa „Piękno Biblii”. Oba wydarzenia, zarówno spektakl, jak i wystawa, zostały objęte honorowym patronatem ks. bp. Piotra Sawczuka, ordynariusza diecezji drohiczyńskiej.  

Oba wydarzenia, zarówno spektakl, jak i wystawa, zostały objęte honorowym patronatem ks. bp. Piotra Sawczuka, ordynariusza diecezji drohiczyńskiej. Biskup był także obecny na kosowskich uroczystościach. Na zakończenie uroczystości dyrektor MGOK Ewa Olszewska nawiązała  do obchodzonej 6 kwietnia 10 rocznicy sakry biskupiej bpa Piotra Sawczuka i w towarzystwie Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki Jana Słomiaka złożyła J.E. życzenia a  artyści-amatorzy odśpiewali mu żywiołowo „Życzymy, życzymy…”.