9.985.000,00 zł dla Gminy Kosów Lacki w drugiej educji Polskiego Ładu

Ważny komunikat
Inwestycje
31.05.2022
9.985.000,00 zł dla Gminy Kosów Lacki w drugiej educji Polskiego Ładu

Opublikowana została informacja o przyjęciu do dofinansowania wniosków Miasta i Gminy Kosów Lacki w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu "Polski Ład", finansowanego ze środków budżetu państwa, a to oznacza, że kolejne miliony popłyną na inwestycje do naszego samorządu. Wartość pozyskanego dofinansowania to aż 9.985.000,00 zł.

Z tych środków zostaną wykonane dwa zadania:

  • Budowa nowego budynku przedszkola i żłobka w Kosowie Lackim,
  • Przebudowa dróg powiatowych na terenie Gminy Kosów Lacki przez Gminę Kosów Lacki.

Samorządowi gminnemu zależy na poprawie warunków życia Mieszkańców Miasta i Gminy Kosów Lacki, w związku z tym zdecydowano o przejęciu zadania powiatowego i realizacji przebudowy ul. Małkińskiej w Kosowie Lackim, drogi powiatowej w Wólce Okrąglik i drogi powiatowej Grzymały - Kutyski (przez Wyszomierz), mimo że nie są to drogi gminne.

Natomiast już za kilka dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą dotycząca budowy 18 km dróg gminnych na terenie naszej gminy o wartości ponad 13 mln zł. Inwestycja zostanie wykonana w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu "Polski Ład".

W szczególności pragniemy złożyć podziękowania na ręce Wiceministra Zdrowia Pana Senatora Waldemara Kraski, za poparcie wniosków złożonych przez nasz samorząd w ramach kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Niezwykle ważna była również dobra współpraca z Zarządem Powiatu Sokołowskiego oraz Radą Powiatu.