9,5 mln zł dla Gminy Kosów Lacki w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD

Ważny komunikat
Gmina
03.11.2021
9,5 mln zł dla Gminy Kosów Lacki w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD

Program Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na rozstrzygnięcie tego programu czekaliśmy od sierpnia. Gminie Kosów Lacki przydzielone zostały środki finansowe w wysokości 9,5 mln. zł na realizację zdania inwestycyjnego pn. „Budowa dróg na terenie Gminy Kosów Lacki”.

We wtorek, 2 listopada, w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim wręczono symboliczne czeki samorządom z powiatu sokołowskiego.

W konferencji wzięli udział: Senator i Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Poseł Maciej Górski, Poseł Daniel Milewski, Poseł Krzysztof Tchórzewski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Dyrektor sokołowskiego zarządu zlewni PGW Wody Polskie Piotr Woźniak, samorządowcy z powiatu i mieszkańcy. Spotkanie poprowadziła szefowa siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba. Nasza gmina była reprezentowana przez burmistrza Jana Słomiaka i przedstawicieli Rady Miasta i Gminy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Parlamentarzystów z naszego terenu, a przede wszystkim do Pana Ministra Waldemara Kraskę.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Życia Sokołowa.