Strona Główna
Aktualności

budżet obywatelski Województwa Mazowieckiego

Email Drukuj PDF

BOMSzanowni Państwo,

rozpoczęła się druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy naszego województwa mają możliwość współdecydowania, na co przeznaczyć środki z budżetu województwa i tym samym włączyć się w rozwój regionu. Termin zgłaszania projektów upływa 30 kwietnia br.

Zachęcam do zapoznania się nowymi regulacjami dotyczącymi BOM oraz do upowszechniania informacji  o budżecie obywatelskim i aktywizacji osób z Państwa otoczenia do składania projektów i udziału w późniejszym głosowaniu.

Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie i zaangażowanie w popularyzację BOM.  Wszelkie niezbędne informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie https://bom.mazovia.pl/#header

.

Z poważaniem

Dyrektor Delegatury w Siedlcach

/-/

Magdalena Sałata

 

Przedterminowe wybory sołtysa

Email Drukuj PDF

Załącznik nr 1

do Zarządzenia nr 20 /2021

Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki

z dnia 12 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIE

Na podstawie § 21 i § 29 ust. 4 Statutu Sołectwa Rytele Święckie stanowiącego załącznik do uchwały Nr XXXVI/261/2018 Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki z dnia 18 października 2018 r. w sprawie nadania statutu Sołectwu Rytele Święckie (Dz. Urz. Woj. Maz. Poz.10502), Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki informuje że zwołuje się zebranie mieszkańców sołectwa Rytele Święckie celem dokonania:

przedterminowych wyborów Sołtysa sołectwa Rytele Święckie

Wybory zostaną przeprowadzone
w dniu 23 kwietnia 2021 r.
o godz. 14.00,
w budynku świetlicy wiejskiej
w Rytelach Święckich.

UWAGA!
W przypadku braku quorum w I–wszym terminie, wybory zostaną przeprowadzone w II-gim terminie tj. w dniu 23 kwietnia 2021 r. o godz. 14.20. Wybory przeprowadzone
w II terminie będą ważne bez względu na liczbę osób uczestniczących w zebraniu.

Dla ważności wyborów w I terminie wymagane jest uczestnictwo w zebraniu wiejskim 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa.

Do głosowania uprawnieni są mieszkańcy sołectwa, którzy w dniu zebrania ukończyli 18 lat
i posiadają czynne prawo wyborcze.

Burmistrz Miasta i Gminy

                                                                                                                           Jan Słomiak

 

Narodowy Spis Powszechny 2021 – list do mieszkańców

Email Drukuj PDF

Narodowy Spis Powszechny 2021 – list do mieszkańców

 

 

Szanowni Państwo,

 

Gminny Komisarz Spisowy w Kosowie Lackim informuje, że od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie .

 

Mając świadomość powagi obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, podczas której na pierwszym miejscu jest troska o zdrowie, dołożono wszelkich starań aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego
z osobami z zewnątrz.

 

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

 

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim, ul. Kolejowa 2, gdzie będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem i przeszkolony pracownik naszego Urzędu. Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

 

Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych w późniejszym terminie i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.

 

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną - będą należycie i starannie zabezpieczone.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym (tel. 25 7879105, email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://spis.gov.pl/.

 

Przypominając o wspólnej odpowiedzialności za naszą gminę , apeluję o udział w spisie powszechnym 2021.

 

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Email Drukuj PDF

pakiet 3 - jak wzi udzia w nsp

Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

 


Strona 2 z 225
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama