Przewodnik turystyczny

Gospodarstwo agroturystyczne i zagroda edukacyjna „Latosowo”

Katarzyna i Bartłomiej Latos

Henrysin 2b, 08-330 Kosów Lacki
tel. +48 602 249 591
www.facebook.com/latosowo

We speak english - Wir sprechen Deutsch - Мы говорим по-русски

 

Turystom oferujemy pobyt w domu gościnnym z bala, gdzie na parterze znajduje się łazienka, kuchnia oraz duża sala, mogąca pełnić rolę zarówno jadalni jak i sali szkoleniowej ze sprzętem niezbędnym do prezentacji, a także miejsca warsztatów. Przy domu znajduje się duży taras z podcieniem, miejsce na ognisko, jak również grill.

Na poddaszu dysponujemy czterema pokojami:

  • pokój dwuosobowy z możliwością dostawki z łazienką
  • pokój dwuosobowy z łazienką
  • pokój czteroosobowy z łazienką
  • pokój dwuosobowy bez łazienki z możliwością korzystania z łazienki na parterze

Latosowo położone jest wśród pól, łąk i lasów, z dala od innych zabudowań oraz głównych dróg. Kilkanaście kilometrów od nas płynie malowniczy Bug z dzikim brzegiem, a do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego jest kilka kilometrów.

Preferujemy pobyty z wyżywieniem. Naszym gościom proponujemy kuchnię opartą w większości o własne produkty, takie jak sery kozie i krowie, wędliny, rozmaite przetwory, syropy, własne warzywa i owoce. Jesteśmy pasjonatami odkrywania dawnych smaków, zbieramy sami zioła, kwiaty, jak również rośliny dawniej obecne w kuchni staropolskiej, dziś zapomniane a rosnące wokół nas. Organizujemy warsztaty o rozmaitej tematyce, np. Domowy wyrób wędlin, Dania z jadalnych chwastów, Domowe kosmetyki.

Na terenie naszego kilkunastohektarowego gospodarstwa nie brakuje miejsc do zbierania grzybów, czy runa leśnego, stworzyliśmy także ścieżki spacerowe, pola piknikowe. Przebywając u nas można obejrzeć żywe konstrukcje z wierzby, które sami tworzymy ( tunele, szałasy, płotki), można zaprzyjaźnić się z naszymi zwierzętami (posiadamy hodowlę kóz, króliki, drób oraz dwa konie). Na deszczowe dni mamy w zanadrzu sporo gier planszowych zarówno dla dzieci i jak i dla dorosłych.

Film przedstawiający gospodarstwo

Serdecznie zapraszamy

Gospodarstwo agroturystyczne Teresa Marszał

ul Kolejowa 49
tel. 517 608 072

Gospodarstwo ma do dyspozycji 1 pokój trzyosobowy,w pełni wyposażoną łazienkę i kuchnię. Media internet TV DVB-T

Agroturytyka Zofia Kanabrocka

ul.Małkińska 2
08-330 Kosów Lacki
tel. 025 7879207 lub 601 401 453

Gospodarstwo położone w pięknej okolicy na skraju Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Blisko lasy obfitujące w grzyby i jagody. Około 500m przep0ływa rzeczka Kosówka, a w odległości 7 km jest Mauzoleum Walki i męczeństwa w Treblince. W pobliżu jest stadnina koni.

Gospodarstwo ma do dyspozycji gości 3 pokoje 4osobowe, 1 pokój 2 osobowy, łazienka wspólna oraz aneks kuchenny. Jest możliwość korzystania z różnego sprzętu rehabilitacyjnego.  Możliwość wypożyczania rowerów, korzystanie z grilla oraz miejsce na ognisko.

Dla dzieci przygotowano piaskownicę, huśtawkę, hamak oraz basen. Gospodyni oferuje gościom całodzienne wyżywienie oparte na produktach ekologicznych oraz swojskie piwo jałowcowe i wina.

Oferta aktualna cały rok.

Gospodarstwo agroturytyczne "Stadnina koni"

Aneta Rybarczyk

Nowa Wieś
tel. 660 725 481
www.stadninamazowsze.pl

Oferujemy 3 pokoje, w któych jest 10 miejsc noclegowych. Zapewniamy liczne atrakcje m.in. przejażdżki na koniu , bryczką, w pobliżu las i woda, kontakt ze zwierzętami, plac zabaw, grill, ogniska i wiele innych. (patrz zdjęcia - stadnina koni) http://www.stadninamazowsze.pl/

Gospodarstwo agroturystyczne "U Ewy"

Ewa Wrzosek
Albinów 4
tel. 693 851 787
 
Gospodarstwo jest położone na skraju Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeczką Kosówką. Okoliczne lasy obfitują w grzyby i jagody. W odległości ok. 10km jest Muzeum Walki i męczeństwa w Treblince. W pobliżu znajduje się zabytkowy gotycki kościół.

Gospodarstwo ma do dyspozycji 2 pokoje czteroosobowe,w pełni wyposażoną łazienkę i kuchnię oraz taras. Jest to budynek wolno stojący co gwarantuje pełną prywatność.
Oferta jest aktualna przez cały rok. http://e-turysta.net/agroturystyka-kosow-lacki-162871.html

Gospodarstwo agroturystyczne Danuta Wrzosek

Albinów 6
tel. 604-860-331

Wolnostojący domek z werandą i kominkiem. Dwa pokoje z TV, w pełni wyposażona kuchnia i łazienka.
Do dyspozycji gości duży zarybiony staw, grill, miejsce na ognisko, stół do pinponga. Możliwość wypożyczenia rowerów.
Gospodarstwo położone na uboczu, blisko lasu, na skraju Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. W zasięgu wycieczki rowerowej atrakcyjna ścieżka przyrodnicza, a w odległości 10 km Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Treblince.

Oferta ważna cały rok.

Za zakwaterowanie bez wyżywienia 20-30 zł w zależności od długości pobytu.