Informacje dla inwestorów

Kosów Lacki z lotu ptaka

Gmina Kosów Lacki jest jedną z największych gmin Województwa Mazowieckiego. To dynamicznie rozwijający się samorząd, dysponujący wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów.

Dlaczego Gmina Kosów Lacki?

Na terenie Kosowa Lackiego funkcjonują z powodzeniem duże przedsiębiorstwa, takie jak np.: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim (jeden z najstarszych zakładów tego typu w Polsce), Zakłady Mięsne Zakrzewscy (należące do czołówki polskich producentów mięsa), Zakłady Mięsne Świderscy (producent tradycyjnych wędlin), STAOIL Sp. z o. o. (jeden z najbardziej nowoczesnych zakładów produkcji oleju rzepakowego w kraju), Austenit Sztajerwald (producent zbiorników metalowych i nietypowych urządzeń), PHU MADO i PHU Elka (przedsiębiorstwa działające w branży elektroenergetycznej).

Położenie Gminy Kosów Lacki jest jednym z głównych walorów, decydujących  o atrakcyjności inwestycyjnej. Dzięki bliskości drogi ekspresowej S8, z którą jesteśmy skomunikowani wybudowaną w wysokim standardzie drogą wojewódzką nr 627, mamy bardzo dobre połączenie z całym krajem i Europą. Ponadto Kosów Lacki znajduje się w bardzo bliskim położeniu do węzła kolejowego Małkinia, przez który przebiega międzynarodowa linia E75.

Odległość od:

  • Warszawy – 110 km (droga ekspresowa S8 i drogi wojewódzkie 694 i 627),
  • Białegostoku – 120 km (droga ekspresowa S8 i droga wojewódzka 627),
  • węzła kolejowego Małkinia – 14 km (droga wojewódzka 627),
  • Siedlec – 50 km (poprzez drogę wojewódzka 627 i drogę krajowa 63).

Co oferujemy?

  • rozwinięta sieć wodociągowa i kanalizacyjna,
  • sieć energetyczna dużej mocy,
  • sieć gazowa,
  • światłowodowa sieć telekomunikacyjna.

Samorząd współpracuje z Przedsiębiorcami w zakresie budowy sieci wodno-kanalizacyjnej i budowy dróg zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnego biznesu. Przyszli inwestorzy mogą liczyć ze strony władz gminnych na pomoc i współuczestnictwo w procesach inwestycyjnych. Dowodem na to są uchwalane przez Radę Gminy niskie podatki oraz proinwestycyjny budżet gminy.

Gmina Kosów Lacki kształci kadry dla biznesu. Samorząd jest organem prowadzącym dla liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej, które prowadzą edukację zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy.

Połączenie atrakcyjnych warunków dla inwestujących z istniejącymi zasobami rynku pracy, potencjalnymi możliwościami rozwoju oraz korzystnym położeniem geograficznym, stwarza gwarancję korzystnego ulokowania kapitału oraz stabilność perspektyw ekonomicznego rozwoju.

Baza noclegowo-konferencyjna Kosowa Lackiego w pełni zabezpiecza potrzeby rozwijającego się na terenie miasta biznesu.

W jaki sposób możemy Państwu pomóc?

  • udzielimy wsparcia w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i umów wymaganych przez prawo do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zaoferujemy na sprzedaż własne działki lub skontaktujemy z właścicielami działek prywatnych przeznaczonych pod inwestycje. 

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Jesteśmy otwarci na wszelkie inwestycje. Na terenie naszej gminy można zlokalizować firmy produkcyjne, usługowe, magazyny itd.

Kontakt

tel. (25) 787 91 05
e-mail: samorzad at kosowlacki [dot] pl

olejarnia