Boisko na stadionie sportowym w Kosowie Lackim w nowej odsłonie

zaślepka

W dniu 29 lipca 2020r. podpisano z Województwem Mazowieckim Umowę Nr W/UMWM-UU/UM/ES/3081/2020 na dofinansowanie zadania „Przebudowa i doposażenie boiska sportowego w Kosowie Lackim” w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”. Jest to kontynuacja działań na miejscowym stadionie sportowym, gdzie w poprzednich latach wykonano m.in. trybuny oraz ogrodzenie.

W ramach projektu planuje się m.in.:

  1. wykonanie renowacji boiska,
  2. wykonanie systemu nawadniania
  3. przebudowę ogrodzenia:
  4. zakup kontenera sanitarnego z WC
  5. zakup i montaż stadionowej elektronicznej tablicy wyników
  6. zakup i montaż stojaków na rowery

Realizacja projektu podniesie komfort użytkowania obiektu. Boisko cieszy się dużą popularnością i stanowi miejsce współzawodnictwa sportowego.
Jest to jedyny tego rodzaju obiekt w miejscowości gminnej. Podczas rozgrywanych meczów, gromadzi wielu fanów piłki nożnej i gości drużyny oraz sędziów z wielu regionów województwa mazowieckiego. Sytuacja taka wymaga zapewnienia toalety dla widzów, co jest również wymogiem licencyjnym dla boiska.

W sąsiedztwie boiska znajduje się kort tenisowy oraz planowana jest budowa siłowni zewnętrznej, a także placu zabaw i tężni solankowej. Wszystkie te urządzenia będą stanowiły atrakcyjny kompleks rekreacyjno-sportowy, który powinien zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wartość dofinansowania projektu ze strony Województwa Mazowieckiego – 100.000,00zł