1 sierpień godzina 17:00 81 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. ZAWYJĄ SYRENY ALARMOWE

1 sierpień godzina 17:00 81 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. ZAWYJĄ SYRENY ALARMOWE

Ważny komunikat
Uroczystości
30.07.2025
plakat[0]

Uwaga mieszkańcy!

1 sierpień godzina 17:00

81 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

ZAWYJĄ SYRENY ALARMOWE

W piątek 1 sierpnia 2025r. o godz. 17.00 w 81 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uruchomione zostaną syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Syreny alarmowe będą włączone o godzinie 17:00. Nadany zostanie alarm treningowo / ćwiczebny jednominutowy sygnał ciągły, o którym mowa w załączniku do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 maja 2025 r. w sprawie alarmów i komunikatów ostrzegawczych (Dz. U. z 2025 r. poz. 645). Jednocześnie włączenie urządzeń alarmowych stanowić będzie sprawdzian poprawności działania systemów alarmowania i ostrzegania ludności, powiadamiania o zagrożeniach. Próba sprawności syren zostanie przeprowadzona na podstawie § 9 ust. 4 i 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2024 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2024 r. poz. 290). Syreny alarmowe będą uruchomione przez 1 minutę, emitując dźwięk ciągły.
 

 

 

 

 

 


Adres źródłowy: https://kosowlacki.pl/index.php/news/1-sierpien-godzina-1700-81-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego-zawyja-syreny-alarmowe

Załączniki
  • [0] https://kosowlacki.pl/sites/default/files/styles/node/public/obrazek/2025-07/pobrane%20%281%29%20%282%29.jpeg?itok=WDnYn_qt