Strona Główna Aktualności sportowe
Aktualności sportowe

DYMnO 2015

Email Drukuj PDF

W imieniu organizatorów (po rocznej przerwie) zapraszamy na XVI edycję Długodystansowego Rajdu na Orientację "DYMnO 2015", który odbędzie się w dniach 15-17.05.2015 r. z bazą w Liceum Ogólnokształcącym w Kosowie Lackim. Są to tereny Mazowsza Płn. z mało spenetrowanymi terenami leśnymi, w których można spotkać wzniesienia do 30 m, a obok tereny otwarte z terenami zalewowymi rzeki Bug. Trasa piesza będzie rozegrana po raz pierwszy w formule rogainingu 8 i 12 godz. (do wyboru uczestnika),

Natomiast trasa rowerowa jako scorelauf na urozmaiconych i dzikich terenach o bardzo zróżnicowanej drożni. I tym razem trasa ekstremalna będzie rozegrana jako scorelauf z trzema dyscyplinami, w których trzeba obowiązkowo zaliczyć minimalną ilość PK w każdej dyscyplinie. Także trasa kajakowa to scorelauf na dokładnej  ortofotomapie. Dlatego każdy z potencjalnych uczestników będzie miał możliwość wykazać swoje możliwości nawigacyjne w nieznanym terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, a  
także Muzeum w Treblince. Pokazać swoje możliwości kondycyjne na długim dystansie w wymagającym terenie z unikalną punktacją rajdową i bujną roślinnością. Dlatego zapraszamy do lektury regulaminu oraz zarezerwowania sobie czasu na pobyt w Kosowie Lackim, gdzie władze samorządowe ufundowały puchary dla najlepszych. Dla początkujących przygotowano krótsze trasy dla piechurów i kolarzy.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy będzie można znaleźć na stronie rajdu www.dymno.prv.pl lub www.trepklub.waw.pl

Do zobaczenia.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 10:44 Więcej…
 

Zdrowo i smacznie w Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

 

1 jabka 640x480Nasza szkoła szczególną uwagę zwraca na zdrowy styl życia. Stąd wynika aktywność uczniów w dziedzinie sportu i sposób zdrowego odżywiania. Dzięki zapobiegliwości jednego z naszych nauczycieli – p. Tadeusza Gąsiorowskiego – w gimnazjum stało się „jabłkowo”. Jabłka bowiem - bezpłatnie dostarczone w ogromnej ilości (20 ton) do szkoły - stały się głównym punktem uczniowskiego menu. Serwowane są w różnej postaci – surowe, zapiekane z cynamonem, suszone. Dzieci chętnie po nie sięgają i są dla nich znakomitym zamiennikiem batonów, chipsów i czekoladek. Cieszy nas ta świadomość zdrowego żywienia i wkrótce do naszego owocowego jadłospisu dołączymy równie smaczne warzywa. Kontynuujemy więc tradycje dawnych gymnasjonów zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 09:55 Więcej…
 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

i miejsce 640x480W dniu 18.02.2015r. w Kosowie Lackim rozegrany został powiatowy finał siatkówki dziewcząt szkół gimnazjalnych. Organizatorem było Publiczne Gimnazjum w Kosowie Lackim. W zawodach uczestniczyły cztery gimnazja, które przeszły z 1. i 2. miejsca w eliminacjach.

Drużyna z Kosowa Lackiego, pod opieką Pani Iwony Wyszomierskiej, zajęła w eliminacjach 1. miejsce.

W finale spotkały się drużyny: PG Sterdyń, PG Bielany, PG Kosów Lacki, PG nr 2 Sokołów Podlaski. Wszystkie prezentowały świetny poziom gry i „zaciekle” walczyły o zdobycie wysokich lokat.

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Sterdyni. Po wielkim boju srebro przypadło w udziale grupie z Kosowa Lackiego, a złoto ekipie z Sokołowa Podlaskiego.

i miejsce 640x480

ii miejsce 640x480

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 09:51
 

AMP GOOL

Email Drukuj PDF

Sportowa mapa powiatów wschodnich
Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji i rodzinnej zabawy w sportowym duchu – tak najkrócej można opisać półfinałowy V Wielki Turniej Świąteczno – Noworoczny w Kosowie Lackim, zorganizowany przez Akademię Młodego Piłkarza Gool. Wbrew schematom, trzynasty okazał się apologią sukcesów i dobrych wyników. W sobotę, 13 grudnia 2014 roku, w nowoczesnej hali sportowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego, odbyły się piłkarskie rozgrywki, podopiecznych AMP GOOL z dziewięciu oddziałów wschodniej części naszego regionu. Organizator Turnieju, już na trwałe zapisał się na sportowej mapie powiatów z naszego obwodu. Turniej był okazją do skonfrontowania umiejętności piłkarskich dzieci w trzech grupach wiekowych żaczki (4 – 6 lat), orliki (7 – 9) i Dream Team (10+). Łącznie ponad 250 zawodników walczyło o bramkę. Gra była niezwykle emocjonująca, wyrażająca ogromne postępy i sprawności, podopiecznych AMP GOOL. Piłkarską atmosferę podgrzała loteria przygotowana przez organizatora, gdzie głównymi nagrodami była piłka i koszulka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa. Do wielkiego finału V Wielkiego Turnieju Śiiateczno – Noworocznego, który odbędzie się już 10 stycznia 2015 roku, awansowały drużyny z grupy wiekowej żaczków AMP Łochów i AMP Kosów Lacki,  z grupy orlików Małkinia Górna oraz Wyszków. Zaś w przedziale wiekowym Dream Team, przechodzi Łochów i Stare Bosewo.
Żywiołowy i ekscytujący doping rodziców, motywował i uskrzydlał zawodników. Były transparenty, trąbki, bębny – najgłośniejszą dopingującą drużyną byli kibice z Sadownego! Być może to on sprawił, że właśnie chłopcy z Sadownego, zostali liderami Turnieju. Cel który osiąga AMP GOOL, nabiera na atrakcyjności, w tym , że nikt z Turnieju nie wyszedł przegranym. Każdy z zawodników otrzymał medal, zwycięscy w różnych kategoriach otrzymali puchary i statuetki wraz z nagrodami. A forma osiągania czegoś razem, stała się dla dzieci wartością samą w sobie. Rywalizacja oparta o zasady szacunku do drugiej osoby, była przesłaniem Turnieju. Świąteczny nastrój dopełnił ceremonie wręczania nagród przez samego  Świętego Mikołaja.
Całodniowe rozgrywki, nie wypaliły zawodników w meczu finałowym, który odbył się o 21.00. Wysoki poziom uczestników, radował dumnych rodziców. Amplitudą emocji był konkurs chłopców, którzy z łatwością opanowali zwody Robbena, Ronaldo, czy Lewandowskiego. Triumfowali Igor Kamecki z AMP Sadowne, Łukasz Zysk z AMP Małkinia Górna oraz Szymon Macioch również z Małkini.  Ze wszystkich i z każdego z osobna mogli być dumni trenerzy AMP GOOL, pod wodzą Krzysztofa Gawary, legendy Legii Warszawa, obecnie dyrektora ds. szkolenia Akademii. „Ogromnie cieszy zapała i pasja wszystkich zawodników – przyznaje Jakub Szcześniak, organizator turnieju - Piłkarskie emocje, większe niż w lidze mistrzów, wypełniły czas dzieci z rodziną i znajomymi. Jednocześnie pokazaliśmy, jak dzieci mogą wykorzystywać swój potencjał i umiejętności”.  Nie można wyobrazić sobie lepszego sukcesu Turnieju, jak radość i pozytywne zmęczenie jego uczestników. Wszystkie szczegółowe informacje, relację fotograficzną oraz wyniki z turnieju można znaleźć na stronie, www.ampgool.pl. To wielka radość kiedy coś, co się samemu zorganizowało lub wsparło, wychodzi dobrze.     V  edycja Wielkiego Turnmioeju Świateczno – Noworocznego, zakończyła się w pięknym stylu, przy ogromnych sportowych emocjach. Nie mogłem wyobrazić sobie lepszej atmosfery i sukcesów naszych wszystkich podopiecznych. Bardzo serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom i życzę  dalszych sukcesów, a sam jestem bardzo szczęśliwy , że AMP GOOL mogła być częścią tego sukcesu. Wszystkim wspierającym nasz turniej, mecenatom oraz sponsorom, serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc. Bardzo dziękuję za pomoc , ogromną cierpliwość oraz udostępnienie obiektu Pani Dyrektor Hannie Przesmyckiej. Z wyrazami wdzięczności i podziękowaniami, zwracam się do Pana Burmistrza Kosowa Lackiego Jana Słomiaka, który kolejny raz zaufał naszemu przedsięwzięciu i wyraził zgodę na realizację Turnieju właśnie w jego metropolii. Jednocześnie gorąco zapraszam na Wielki Finał naszego Turnieju już 10 stycznia 2015 roku do Wołomina. Pragnę, także wszystkich zapewnić – do zobaczenia za rok, bo AMP GOOL na pewno będzie kontynuowała tradycję rozgrywek piłkarskich w duchy fair play. Tak w swoich słowach, podsumował całe wydarzenie Jakub Szcześniak Prezes AMP GOOL.  Organizator zaprasza na wielkie rozgrywki finałowe już 10 stycznia 2015 roku, do Wołomina, gdzie czekają nas równie pasjonujące i efektowne mecze oraz pokaz umiejętności i talentów dzieci.

 

Informacja

Email Drukuj PDF

Urząd Miasta i Gminy w Kosowie Lackim informuje, że korzystanie z boisk przyszkolnych w okresie wakacyjnym jest możliwe od 8.00 do 16.00.

 


Strona 2 z 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama