Strona Główna

Szkolenia J@ w Internecie

Email Drukuj PDF

W dniach 26-28 kwietnia 2019r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku kultury w Kosowie Lackim odbyły się pierwsze szkolenia w ramach projektu ,,J@ w internecie”.
Bezpłatne szkolenie skierowane było do rolników, którzy pod okiem wykwalifikowanego trenera zdobywali praktyczną wiedzę w zakresie korzystania z sieci internetowej. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci rolnicy zapoznali się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi oraz nauczyli się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, usług online dla ubezpieczonych w KRUS oraz wielu innych portali pomocnych rolnikom.
Wszystkich chętnych, którzy nie zapisali się jeszcze na szkolenia serdecznie zachęcamy do zapisów. Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Ja w internecie” przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców Gminy Kosów Lacki, które ukończyli 25 rok życia. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Stowarzyszeniem Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku a operatorem projektu jest Fundacja Legalna Kultura. Celem projektu realizowanego przez Gminę Kosów Lacki jest zwiększenie wśród osób dorosłych umiejętności poruszania się w sieci, wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+, obsługa płatności przez internet), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.

Dla uczestników szkoleń będzie dostępnych siedem tematów szkoleniowych:

1.Rodzic w internecie,

2.Moje finanse i transakcje w sieci,

3.Rolnik w sieci,

4.Kultura w sieci,

5.Działam w sieciach społecznościowych,

6.Tworzę własną stronę internetową (blog),

7.Mój biznes w sieci.

W ramach każdego obszaru tematycznego planowane jest przeprowadzenia szkoleń w ilości 12 godz. realizowane podczas dwóch lub maksymalnie 3 spotkań .

Więcej zdjęć

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama