Strona Główna

Manifest z okazji „Dnia Ziemi”

Email Drukuj PDF

dsc09284Coroczny Manifest z okazji „Dnia Ziemi” stał się cykliczną imprezą organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim a patronat nad wydarzaniem objął Burmistrz Kosowa Lackiego Pan Jan Słomiak. W tym roku projekt odbył się w środę 30 kwietnia, a hasłem przewodnim związanym z ogólnopolską kampanią edukacyjną były słowa: „Zmieniaj nawyki, nie klimat”. Miało ono przybliżyć, wszystkim mieszkańcom jak i gościom, problem związany z globalnym ociepleniem oraz jego skutkami.

Tradycyjnie o godzinie 10:00 rozpoczął się marsz ulicami Kosowa Lackiego, uczestniczyło w nim ok. 500 osób byli to min. przedstawiciele Władz Miasta i Gminy Kosów Lacki z Burmistrzem Panem Janem Słomiakiem na czele, dyrektorzy, nauczyciele wraz z dziećmi i młodzieżą z gminnych szkół i przedszkola oraz okoliczni mieszkańcy. Uczestnicy wyposażeni byli w transparenty i banery o tematyce ekologicznej oraz w stroje zaprojektowane z surowców wtórnych.

Do organizacji przyłączyły się gminne służby mundurowe, Policja zapewniła bezpieczeństwo uczestnikom, a Straż Pożarna użyczając wozu bojowego przewodziła w manifeście. Ekologiczne hasła rzucane przez megafon zwracały szczególną uwagę mieszkańców.

Dalsza część manifestu odbyła się przed budynkiem Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, gdzie po powitaniu uczestników i gości przez dyrektora M-GOK – Ewę Rutkowską, głos zabrał Burmistrz Jan Słomiak, który w swoim przemówieniu apelował o ochronę środowiska naturalnego, zachęcał do działań, które przyczyniają się do segregacji odpadów. Podziękował wszystkim uczestnikom za liczne przybycie, a w szczególności dyrektorom placówek oświatowych dzięki, którym kształtowane są nawyki kultury ekologicznej i przekazał na ich ręce nagrody ufundowane przez Miasto i Gminę w Kosowie Lackim.

Następną częścią programu był Konkurs „Recycling Fashion 2014” czyli moda na ekologie, a polegał on na pokazie stroi zaprojektowanych i wykonanych z surowców wtórnych. Odbyła się również wystawa pokonkursowa „Twórczy Recykling 2014”, na której można było podziwiać wytwory artystycznej wyobraźni dzieci i młodzieży, z materiałów ekologicznych i surowców recyklingowych. Wszyscy uczestnicy oraz laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

 Współorganizatorzy:

Nadbużański Park Krajobrazowy reprezentowany przez: p. Marcina Dolota, Nadleśnictwo Sokołów reprezentowany przez: p. Patrycje Żółkowską, p. Barbarę Czyżewską, p. Pawła Tomasiaka, p. Huberta Hardeja, p. Krzysztofa Frąca. Patronat medialny nad „Kosowskim Manifestem z okazji Dnia Ziemi 2014” objęli: Katolickie Radio Podlasie, portal informacyjny podlasie24, Życie Siedleckie, Życie Sokołowa Regionalna Gazeta „Ogłoszeniowa”. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne obchody Dnia Ziemi i zapraszamy za rok.

dsc09284

dsc09335

dsc09350

dsc09369

img 0102

img 0114

img 0122

img 0174

Poprawiony: poniedziałek, 05 maja 2014 15:01  
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama