Strona Główna

Ferie zimowe 2013

Email Drukuj PDF

Ferie Zimowe 2013

 

Aktywnie, zdrowo , pomysłowo i bezpiecznie

Pod takim hasłem przebiegają tegoroczne ferie zimowe na terenie gminy Kosów Lacki.

W gminie Kosów Lacki zadbano aby dzieci i młodzież mogły spędzić czas wolny od nauki w sposób aktywny , rozwijający ich zainteresowania i talenty .

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury organizuje wiele ciekawych zajęć pod wspólną nazwą Feriada Artystyczna 2013. W ramach Feriady MGOK proponuje następujące rodzaje zajęć:

-warsztaty plastyczne

- warsztaty muzyczne

- warsztaty teatralne

- zajęcia fitness

-zajęcia sportowo rekreacyjne

oraz inne planowane zgodnie zainteresowaniami i pomysłami uczestników.

Zajęcia odbywać się będą codziennie w godz. od 11.00-14.00 .

W każdy czwartek, również w czasie ferii zimowych, w godz. 17 -18.30 prowadzone są warsztaty rzeźbiarskie cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Niewątpliwa atrakcją Feriady Artystycznej 2013 będzie kurs tańca nowoczesnego ,,POPPING” prowadzony przez profesjonalnego instruktora Pana Tomasza Kulika. Podsumowaniem Feriady Artystycznej 2013 będzie wystawa prac uczestników zajęć. Być może w efekcie warsztatów wokalnych i teatralnych powstanie mini koncert lub ciekawy spektakl , który zostanie zaprezentowany mieszkańcom naszej gminy. Na zakończenie ferii MGOK zaprasza dzieci na Bal przebierańców.

Świetlica socjoterapeutyczna ( ul. Kościelna 20) również otwiera swoje podwoje dla wszystkich chętnych , którzy zechcą wziąć udział w zajęciach. Świetlica będzie czynna w dniach od 28.01. do 01.02.2013r. w godzinach od 11.00 do 14.00 . Świetlica dysponuje komputerami z dostępem do internetu, ciekawymi grami stoliczkowymi, kącikiem herbacianym . Można tu posłuchać muzyki, obejrzeć ciekawy film w miłym towarzystwie. Ponadto świetlica posiada kącik plastyczny gdzie każdy może doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie . W dniach od od 4 do 7.02.2013 r. świetlica będzie czynna w godz.

od 12.00 do 14.00.Wśród wielu atrakcji planowany jest Turniej Warcabowy o puchar Burmistrza oraz Konkurs na najciekawszą rzeźbę ze śniegu z nagrodami .

Strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim zadeklarowali pomoc w przygotowaniu lodowiska na stadionie przy ul. Kościelnej. Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, wszyscy mieszkańcy gminy , bez względu na wiek będą mogli skorzystać z lodowiska .

Zwolenników sportów zespołowych organizatorzy zapraszają na zajęcia na Halę sportową przy Kompleksie Oświatowo Sportowym, ul Armii Krajowej 6 Zajęcia odbywać się będą codziennie. Szczegółowy harmonogram zajęć jest wywieszony przy wejściu na halę .Zainteresowani mogą go znaleźć również na stronie internetowej gminy Kosów Lacki www.kosowlacki.pl .

Dużą atrakcją tegorocznych sportowych ferii będą zajęcia karate, które zaplanowane są w dniach od 04 do 8.02.2013 r. w godz. od 15.00 do 17.00 .

Na zakończenie ferii, planowany jest kulig z ogniskiem i kiełbaskami.

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które dołożyły starań aby stworzyć dzieciom i młodzieży ciekawą ofertę zajęć na tegoroczne ferie. Szczególne ukłony kieruje w stronę wolontariuszy ,w tym nauczycieli kosowskich szkół , którzy zechcieli poświęcić swój wolny czas aby dzieci i młodzież naszej gminy mogli spędzić ferie ,, aktywnie, zdrowo, pomysłowo i bezpiecznie”

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama