Strona Główna

Wigilia dla Samotnych 2012

Email Drukuj PDF

        sdc19404-1 Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też dla samotnych osób z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki  13 grudnia 2012r. odbyła się już po raz siedemnasty „Wigilia dla Samotnych” organizowana, jak co roku, przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej    przy współudziale Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.

  To wyjątkowe spotkanie, na które raz w roku zostają zaproszeni Ci,  którzy być może przy wigilijnym stole zostaną sami. W tym roku wzięło w nim udział około 30 osób. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Miasta  i Gminy Kosów Lacki  Longina Oleszczuk oraz Proboszcz Parafii p.w. NNMP   w  Kosowie  Lackim  Ks. Tomasz Pełszyk.

         Przybyłe na wigilię osoby powitała Kierownik MGOPS – Monika Dykowska   i Dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska. Następnie w nastrój świąteczno-wigilijny wprowadził wszystkich program artystyczny przygotowany przez pana Marka Kołodziejskiego z M-GOK Kosów Lacki. Na scenie swoje wokalne umiejętności prezentowali: Marzena Radomska – Wujek, Eliza Niemiec, Karolina Wrzosek, Weronika Jakubik oraz Mateusz Żochowski i Patryk Wrzosek. Gościnnie wystąpili: Michał Pieńkowski, Paweł Tarkowski, Witold Radomski oraz Artur Ziontek. Wystąpił również CHÓR działający przy Ośrodku Kultury z piękną aranżacją tradycyjnych kolęd. Po części artystycznej zebrani goście przeszli do świetlicy, gdzie  czekały na nich pięknie zastawione stoły i świąteczne potrawy własnoręcznie  przygotowane przez panie z Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

         sdc19401-1Wieczerzę wigilijną rozpoczął Proboszcz Ks. Tomasz Pełszyk od modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza oraz złożył zebranym świąteczne życzenia. W imieniu Władz Samorządowych  zastępca Burmistrza Longina Oleszczuk  przekazała życzenia pełnych ciepła i spokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i pomyślności w nadchodzącym roku. Do życzeń dołączyły się również Kierownik MGOPS Monika Dykowska i Dyrektor MGOK Ewa Rutkowska, których instytucje współpracując ze sobą już po raz siedemnasty w ten świąteczny czas pragną nieść pociechę, odrobinę radości i ciepła osobom chorym i samotnym. Jak każe tradycja zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń... Wzruszeni byli goście, wzruszeni byliśmy my sami mając świadomość, że tak prostym gestem dostarczyliśmy tak wiele radości.

 Na zakończenie każdy z przybyłych gości otrzymał świąteczny upominek.

Podziękowaniom nie było końca.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

                                                                  Miejsko – Gminny Ośrodek Kulturysdc19404-1

 

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2012 09:23  
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama