Strona Główna

Powroty do korzeni

Email Drukuj PDF

Podczas inauguracji cyklu spotkań z poezją 10 listopada 2012r. odbył się benefis twórczości Franciszka Kobryńczuka.

Powroty do korzeniimg 8528_1

Franciszek Kobryńczuk przedstawił skrawek swojej twórczości podczas wieczoru poetyckiego w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury  w Kosowie Lackim.

Autor urodził się w Długich Grzymkach w powiecie Sokołowskim. Jest profesorem zwyczajnym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i członkiem Związku Literatów Polskich. Zadebiutował w 1958r. w czasopiśmie dla dzieci „Miś”. Aktualnie do jego dorobku zaliczyć można trzydzieści książek dla dzieci i młodzieży, które dzięki swojej aurze dowcipu i rymowanym rytmie wybierane są w konkursach recytatorskich.

Franciszek Kobryńczuk przyjechał na zaproszenie Pani Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim Ewy Rutkowskiej, która wraz z Panem Markiem Kołodziejskim, który był autorem scenografii oraz aranżacji piosenek do wierszy Pana Profesora,   dołożyli wszelkich starań aby w Domu Kultury zapanował klimat poetycki. Wieczór swoim śpiewem uświetnili Iza Ratyńska,  Marzena Radomska – Wujek, Aneta Żochowska oraz Michał Pieńkowski.

img 8522_1

Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych z Kosowa Lackiego oraz Ceranowa, księża oraz mieszkańcy Miasta i Gminy. Na spektakl przybyli również byli oraz aktualni studenci Pana profesora wypełniając salę po brzegi i tworząc niesamowitą poetycką atmosferę, dzięki której uczestnicy mogli przenieść się w rzeczywistości opisywaną przez autora.

Spotkanie wyzwalało pełne spektrum emocji. Anegdoty Pana Kobryńczuka nierzadko powodowały salwy śmiechu, a prezentowane wiersze i piosenki sprawiały, że na wielu twarzach widać było łzy wzruszenia.

Spotkanie nie mogło by się dobyć bez dobroczynności Zakładów mięsnych „Zakrzewscy”, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, PHU Mado – Andrzej Mróz oraz PPHU Gamma. Patronat medialny objęli: podlasie24.pl, Wieści Sokołowskie oraz Katolickie Radio Podlasie.

img 8528_1

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 14:26  
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama