Strona Główna

Uczniowie naszego gimnazjum w finale konkursu IDEA 2012

Email Drukuj PDF

            Miło nam poinformować, że przedsięwzięcie z fizyki realizowane w Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu IDEA 2012 r.

 

 

W dniu 29 kwietnia 2012 r. Komisja Kwalifikacyjna Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012 r. spośród 421 zgłoszonych i udokumentowanych przedsięwzięć z całej Polski wyłoniła 20 do udziału w finale. 

 

Pomysłodawcą i organizatorem projektu była pani Monika Denisiuk-Świstek, nauczyciel fizyki i chemii oraz szkolny koordynator przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie zostało podjęte w celu zmiany sposobu myślenia na temat fizyki, postrzeganej przez uczniów jako przedmiot trudny i niezrozumiały. Temat projektu: „Prawa fizyczne w domu” został wybrany, aby zwiększyć wśród uczniów świadomość znaczenia praw fizyki w codziennym życiu.

Zajęcia odbywały się na Kółku Przedsiębiorczości prowadzonym przez panią Monikę Denisiuk-Świstek. Realizując program „Wychowanie przez działanie” nauczycielka zapoznała z ideą projektu i zachęciła uczniów do współpracy. Zwieńczeniem 7 miesięcznej pracy, dnia 16 czerwca 2011 roku, była publiczna prezentacja uczniowskiego przedsięwzięcia pt. „Prawa fizyczne w domu”. Projekt ten w gimnazjum został przyjęty z entuzjazmem i dużą aprobatą zarówno wśród młodzieży jak i nauczycieli. Przedsięwzięcie uczniowskie dla uczniów przyniosło wiele korzyści. Oprócz pogłębienia wiedzy na temat praw i zjawisk fizycznych realizacja przedsięwzięcia pozwoliła      na: integrację gimnazjalistów; doskonalenie umiejętności organizacyjnych oraz postaw przedsiębiorczych.

Aktywna praca uczniów klasy III c: Sylwii Graczyk, Ilony Ratyńskej i Macieja Brzozowskiego, skłoniła panią Monikę Denisiuk-Świstek do sporządzenia dokumentacji i wysłania na ogólnopolski konkurs.

Finaliści Konkursu IDEA 2012 zostali zaproszeni na 3-dniową wycieczkę Konstancin Jeziorna – Warszawa w dniach 20-22.05.2012r.

Informacja nt. konkursu

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2012 09:57  
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama