Strona Główna
Aktualności

Konsultacje w sprawie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

Email Drukuj PDF

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki

informuje o przeprowadzaniu konsultacji dotyczących wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi,który obowiązywać będzie od dnia 1 lipca 2013r.

Konsultacjom podlegać będą projekty uchwał w sprawach:

1.Uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Kosów Lacki.

2.Uchwalenia wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.

3.Ustalenia terminu,częstotliwości i trybu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

4. Uchwalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

5. Uchwalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki.

     Opinie,wnioski i uwagi należy kierować na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub składać pisemnie w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki ul. Kolejowa 2 do dnia 18 grudnia 2012r.  

       Zgłoszone propozycje i wnioski zostaną przeanalizowane i ewentualnie uwzględnione przy ostatecznej konstrukcji projektów uchwał przedstawionych Radzie Miasta i Gminy Kosów Lacki.

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2012 23:24
 

Młodzież i filantropia

Email Drukuj PDF

W grudniu 2012 roku w kosowskim „ogólniaku” rozpocznie się realizacja projektu Fundacji dla Polski „Młodzież i filantropia” organizowanego w partnerstwie z Wojewodą Mazowieckim i Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nasza szkoła została wyróżniona, jako jedyna z terenu dawnej Delegatury Siedleckiej, wyborem do tego przedsięwzięcia. Łącznie z całego województwa mazowieckiego zadanie realizowane będzie w 10 szkołach: gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 

Rozstrzygnięcie konkursu im. Feliksa Wolińskiego „Młodzi o Kosowie"

Email Drukuj PDF

Rozstrzygnięcie konkursu im. Feliksa Wolińskiego „Młodzi o Kosowie”

organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki

 

Na konkurs wpłynęły łącznie 34 utwory – głównie wiersze i prace prozą od uczniów szkół podstawowych, liceum i gimnazjum. Młodzi twórcy w swoich dziełach wykorzystywali wspomnienia swoich dziadków, publikacje na temat Kosowa i okolic – w tym strony internetowe, własne obserwacje i przemyślenia.

Na posiedzeniu w dniu 7 listopada 2012 roku Komisja w składzie:

- pan Artur Ziontek – historyk literatury, przedstawiciel sponsora nagród,

- pani Longina Oleszczuk - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki,

- Pani Hanna Przesmycka - Prezes Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki,

- pan Jolanta Onyśk - nauczyciel polonista,

dokonała analizy i oceny prac oraz wyłoniła zwycięzców konkursu.

 

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 12:23 Więcej…
 

Powroty do korzeni

Email Drukuj PDF

Podczas inauguracji cyklu spotkań z poezją 10 listopada 2012r. odbył się benefis twórczości Franciszka Kobryńczuka.

Powroty do korzeniimg 8528_1

Franciszek Kobryńczuk przedstawił skrawek swojej twórczości podczas wieczoru poetyckiego w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury  w Kosowie Lackim.

Autor urodził się w Długich Grzymkach w powiecie Sokołowskim. Jest profesorem zwyczajnym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i członkiem Związku Literatów Polskich. Zadebiutował w 1958r. w czasopiśmie dla dzieci „Miś”. Aktualnie do jego dorobku zaliczyć można trzydzieści książek dla dzieci i młodzieży, które dzięki swojej aurze dowcipu i rymowanym rytmie wybierane są w konkursach recytatorskich.

Franciszek Kobryńczuk przyjechał na zaproszenie Pani Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim Ewy Rutkowskiej, która wraz z Panem Markiem Kołodziejskim, który był autorem scenografii oraz aranżacji piosenek do wierszy Pana Profesora,   dołożyli wszelkich starań aby w Domu Kultury zapanował klimat poetycki. Wieczór swoim śpiewem uświetnili Iza Ratyńska,  Marzena Radomska – Wujek, Aneta Żochowska oraz Michał Pieńkowski.

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 14:26 Więcej…
 


Strona 214 z 220
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama