Strona Główna
Aktualności

Uroczyste otwarcie drogi

Email Drukuj PDF

img 084417 Stycznia 2013r. miało miejsce uroczyste otwarcie drogi relacji RyteleWszołki - Rytele Święckie oraz drogi w Rytelach Święckich.

W trakcie uroczystości przecięto wstęgę na drodze relacji RyteleWszołki - Rytele Święckie. Inwestycję zrealizowano w ramach usuwania skutków zniszczeń powodziowych. W spotkaniu uczestniczył Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki, Leszek Iwaniuk – starosta sokołowski, Marta Sosnowska - wicestarosta sokołowski, Jan Słomiak - Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, Tadeusz Mróz - Radny Powiatowy oraz mieszkańcy miejscowości.

Na potrzeby usuwania skutków klęsk żywiołowych odbudowano ponad 6 – kilometrowy odcinek drogi powiatowej Rytele Wszołki  Rytele Świeckie. W wyniku masowych podtopień, które wystąpiły w styczniu 2011 roku, zniszczeniu uległa nawierzchnia drogi. Całkowity koszt inwestycji to 2,6 mln. Wartość dofinansowania rządowego wyniosła ok. 2,2 mln zł.

Poprawiony: czwartek, 24 stycznia 2013 10:32 Więcej…
 

Zapytanie ofertowe Nr 1/2013

Email Drukuj PDF

 

 

Znak sprawy ZOS.1.2013                                                             Kosów Lacki, 16.01.2013r.

                                                   Zapytanie ofertowe Nr 1/2013

I . Zamawiający:

Nazwa: Zespół Obsługi Szkół w Kosowie Lackim

adres: ul. Armii Krajowej 6, 08-330 Kosów Lacki    

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   

tel/fax: 25 787-94-94    

II. Przedmiot zamówienia :

1.Opis przedmiotu zamówienia

W związku z realizacją projektu systemowego w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim „Dziecięca Akademia Przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych” współfinansowanego ze środków EFS przedmiotem zamówienia są następujące artykuły przeznaczone do prowadzenia zajęć z dziećmi:

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2013 15:16 Więcej…
 

Jasełka 2013

Email Drukuj PDF

GMINNE PREZENTACJE TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH „JASEŁKA 2013”

sdc1957406.01.2013 r. mieszkańcy Kosowa Lackiego mogli znów poczuć radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W Święto Trzech Króli w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się Gminne Prezentacje Tradycji Bożonarodzeniowych „JASEŁKA 2013”. Zgromadzonych gości ciepło i serdecznie powitała dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska - przedstawicieli władz miasta i Kościoła oraz mieszkańców i rodziców. Publiczność dopisała tak licznie, że zabrakło miejsc na sali, co było miłą niespodzianką dla organizatorów jak i samych występujących. By jak najdłużej pozostać w Świątecznym klimacie program artystyczny rozpoczął się od występu Chóru działającego przy Ośrodku Kultury pod przewodnictwem p. Marka Kołodziejskiego. Następnie przyszedł czas na przedstawienia jasełkowe w wykonaniu młodych artystów. Widowni zaprezentowały się dzieci z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim prezentując dwa

Więcej…
 

Wigilia dla Samotnych 2012

Email Drukuj PDF

        sdc19404-1 Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też dla samotnych osób z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki  13 grudnia 2012r. odbyła się już po raz siedemnasty „Wigilia dla Samotnych” organizowana, jak co roku, przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej    przy współudziale Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.

  To wyjątkowe spotkanie, na które raz w roku zostają zaproszeni Ci,  którzy być może przy wigilijnym stole zostaną sami. W tym roku wzięło w nim udział około 30 osób. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Miasta  i Gminy Kosów Lacki  Longina Oleszczuk oraz Proboszcz Parafii p.w. NNMP   w  Kosowie  Lackim  Ks. Tomasz Pełszyk.

         Przybyłe na wigilię osoby powitała Kierownik MGOPS – Monika Dykowska   i Dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska. Następnie w nastrój świąteczno-wigilijny wprowadził wszystkich program artystyczny przygotowany przez pana Marka Kołodziejskiego z M-GOK Kosów Lacki. Na scenie swoje wokalne umiejętności prezentowali: Marzena Radomska – Wujek, Eliza Niemiec, Karolina Wrzosek, Weronika Jakubik oraz Mateusz Żochowski i Patryk Wrzosek. Gościnnie wystąpili: Michał Pieńkowski, Paweł Tarkowski, Witold Radomski oraz Artur Ziontek. Wystąpił również CHÓR działający przy Ośrodku Kultury z piękną aranżacją tradycyjnych kolęd. Po części artystycznej zebrani goście przeszli do świetlicy, gdzie  czekały na nich pięknie zastawione stoły i świąteczne potrawy własnoręcznie  przygotowane przez panie z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2012 09:23 Więcej…
 


Strona 213 z 220
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama