Strona Główna
Aktualności

Jesteśmy Razem Zaproszenie

Email Drukuj PDF

0115 001

Władze samorządowe Miasta i Gminy Kosów Lacki zaporaszają do udziału w ósmej edycji spotkań "JESTEŚMY RAZEM" , które odbędą się 18 września 2017r. w Kosowie Lackim i Treblince.

Celem projektu jest uczczenie pamięci i oddanie hołdu pomordowanym w Obozie Zagłady w Treblince. Tradycyjna ceremonia uroczystości połączona zostanie z panelami edukacyjnymi, dzięki którym uczestnicy poznają historię obozu w Treblince i dowiedzą się, w jaki sposób w społeczeństwie przeciwdziałać uprzedzeniom, nietolerancji i ksenofobii.

Projekt "Jesteśmy Razem" realizowany jest dzięki współpracy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, przy dużym wsparciu Miasta i Gminy Kosów Lacki.

Harmonogram

Plan Panelu dla samorządowców

Broszura

Poprawiony: czwartek, 14 września 2017 08:33
 

DOŻYNKI w PERLEJEWIE

Email Drukuj PDF

dsc 0535Msza Święta pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa była głównym punktem Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek, które w sobotę, 9 września zorganizowano w Perlejewie w powiecie siemiatyckim.

W dziękczynieniu za plony uczestniczyli parafianie z całej diecezji, którzy jadąc wraz z kapłanami na dożynki wieźli piękne wiece dożynkowe. Korowód z wieńcami z kłosów zbóż, ziaren, warzyw i owoców uroczyście wkroczył na plac przed głównym ołtarzem, gdzie wspólnie świętowano. Biskup poświecił wieńce, które stały się harmonijnym dopełnieniem dekoracji ołtarza i placu. 

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służby mundurowe, poczty sztandarowe, zespoły ludowe i licznie zgromadzeni mieszkańcy Perlejewa i goście z całej diecezji drohiczyńskiej i województwa podlaskiego. Wspólnie modląc się dziękowali za plony i za pracę rolników.

Poprawiony: środa, 13 września 2017 14:17 Więcej…
 

Dożynki Gminne i Parafialne

Email Drukuj PDF

dsc 0524Parafialne i gminne dziękczynienie za plony odbyło się w niedzielę (03.09) na Mszy św. o godz. 10.00 

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje z wieńcami i mieszkańcy parafii. 

Wspólnie modląc się dziękowali za plony i za pracę rolników.

Więcej…
 

XXIV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

Email Drukuj PDF

 Podczas XXIV Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się 2-3 września w Siedlcach nagrodzeni zostali hodowcy bydła mlecznego z terenu naszej Gminy. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Jan Słomiak.  Więcej zdjęć z imprezy

Poprawiony: piątek, 08 września 2017 12:21
 


Strona 3 z 105
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama