Strona Główna
Aktualności

NOWY MOST NA RZECE KOSÓWCE W JAKUBIKACH

Email Drukuj PDF


W dniu 5 marca 2014 r. podczas spotkania w Kosowie Lackim Wojewoda Mazowiecki  Jacek Kozłowski wręczył obecnym przedstawicielom władz samorządowych z terenu powiatu sokołowskiego i ostrowskiego promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

dsc 0685

Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 09:34 Więcej…
 

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 627

Email Drukuj PDF

W dniu 05 marca 2014 w budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim odbyło się spotkanie Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Strzałkowskiego z miejscowymi władzami samorządowymi oraz mieszkańcami gminy. Tematem wiodącym spotkania było przystąpienie Samorządu Województwa Mazowieckiego do realizacji budowy około 15 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 627 Treblinka – Kosów Lacki po szlaku kolejowym.  W związku z tym w spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Zbigniew Ostrowski, który zapoznał zebranych z zakresem projektowanych robót. Projekt obejmie między innymi: budowę jezdni wraz z poboczami ,  3 mostów w tym po jednym na rzekach Treblinka i Kosówka oraz jednym na cieku wodnym bez nazwy. W nowym pasie drogowym znajdzie się 16 zatok autobusowych, przewidziano budowę chodników oraz ścieżek rowerowych. Zaplanowano także utworzenie wiaduktu drogowego w Kosowie Lackim z tunelem dla pieszych i rowerzystów . W projekcie zaplanowano również przejścia dla zwierząt . Inwestycja jest przewidziana do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg nieograniczony na realizację tego tak ważnego i długo oczekiwanego przedsięwzięcia. Otwarcie ofert przewidywane jest na dzień 26 marca 2014 r. Tak więc już niebawem mamy szanse poznać wykonawcę robót, któremu udzielone zostanie zamówienie.

Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 09:35 Więcej…
 

Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Papież Pielgrzym"

Email Drukuj PDF

Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Papież Pielgrzym"

 

konkursjpii

Więcej…
 

Feriada Artystyczna 2014

Email Drukuj PDF

Feriada Artystyczna 2014


Ferie zimowe już za nami. Dla wszystkich, którzy na ten czas pozostali w mieście ośrodek kultury przygotował odrębny program. Jak co roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim czekała na dzieci i młodzież cała moc atrakcji. Nie było miejsca na nudę, bowiem feryjny program imprez i zajęć w ośrodku wypełniony był wieloma różnymi wydarzeniami.


Zajęcia plastyczne, na których uczestnicy wykonywali figurki znanej gry Angry Birds, kolaże, myszki z brystolu, maski karnawałowe, plakaty wykonywane łączonymi technikami itp.

Zajęcia sportowo-ruchowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzieci mają nieograniczone pokłady energii, które wykorzystaliśmy w ciekawy sposób.

Scena również zafascynowała małych artystów, dzieci z przejęciem uczyły się sposobów zachowania i radzenia sobie z mikrofonem, poruszania się, wypowiedzi, emisji głosu.

Dzieci w bardzo twórczy i kreatywny sposób poradziły sobie z zadaniem wymyślenia oraz napisania przez siebie bajki i opowiadania. W ten sposób powstały ciekawe historie, jedne śmieszne, drugie poważne jeszcze inne pełne mądrego przekazu.

Zabawa nie skończyła się na nauce obycia z mikrofonem, przygotowaliśmy karaoke, na którym uczestnicy popisywali się swoimi wokalnymi talentami.

Poprawiony: poniedziałek, 03 marca 2014 10:41 Więcej…
 


Strona 155 z 179
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama