Strona Główna
Aktualności

Inwestycje infrastrukturalne zrealizowane w 2013r.

Email Drukuj PDF


  • img 0496Remont świetlicy wiejskiej w Dybowie, realizowany w ramach działania: „Odnowa
    i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
    Wartość całkowita projektu– 95 624,99 zł (oprócz robót dodatkowych)

    Przewidywana wielkość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – 58 307,00zł
Poprawiony: środa, 19 marca 2014 11:24 Więcej…
 

Inwestycje drogowe w Gminie w 2013r.

Email Drukuj PDF

wiejska remont malyW 2013 roku:

 

- oddano do użytku inwestycję polegającą na:

  • remoncie ul. Sadowej w Kosowie Lackim. Długość remontowanej drogi wyniosła 130m. Inwestycja obejmowała:

- wyrównanie podbudowy kruszywem łamanym o grubości 15 cm,

- wykonanie nawierzchni mineralno-asfaltowej o grubości 5 cm.

         Wartość robót wyniosła 36 335,68 zł

 

Poprawiony: środa, 19 marca 2014 11:02 Więcej…
 

Uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im Orła Białego w Kosowie Lackim Karina Maliszewska wystąpi w ogólnopolskim finale XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej

Email Drukuj PDF

12 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się etap diecezjalny XXIV edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbywa się w tym roku pod hasłem: „Męczennicy XX wieku - Świadkowie wiary”, do którego zakwalifikowało się 25 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych z Bielska Podlaskiego, Ciechanowca, Drohiczyna, Hajnówki, Kosowa Lackiego, Siemiatycz, Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa. Publiczne Liceum Ogólnokształcące im Orła Białego w Kosowie Lackim reprezentowały dwie uczennice : Karina Maliszewska oraz Dorota Drężek . Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem księdza Karola Biegluka. Karina zdobyła 3 miejsce i będzie reprezentowała naszą diecezję na etapie ogólnopolskim . Dorotka również wypadła bardzo dobrze zajmując 7 pozycję . Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wyszomirska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie - Skłodowskiej w Sokołowie Podlaskim, drugie miejsce przypadło Michalinie Słomińskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim .

Serdecznie gratulujemy sukcesu uczennicom oraz księdzu Karolowi. Obiecujemy mocno trzymać kciuki za Karinkę   w dniach 24 do 26 kwietnia , w czasie trwania ogólnopolskim etapu Olimpiady , który odbędzie się w Bydgoszczy.

Więcej na stonie diecezji

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 09:13
 

Kabaret DNO w MGOK

Email Drukuj PDF

dsc089839 marca do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim zawitał kabaret DNO. Panowie zaprezentowali się z programem „Telepatia” i od razu porwali publikę. Kabaret z Dąbrowy Górniczej zachwycił pozytywnie wszystkich znakomitymi i genialnymi w swojej prostocie skeczami. Podkreślić należy fakt, iż artyści posługiwali się niebanalnymi rekwizytami oraz pomysłowymi strojami, które dopełniły znakomitego wrażenia. Zgromadzona publiczność po ogromnej dawce humoru, nie odpuściła tak łatwo artystom i wyklaskała jeszcze 3 bisy.

Dynamiczni, nieprzewidywalni i oryginalni ! Kabaret DNO podziękował wszystkim za przybycie i tak pozytywny odbiór.

Więcej…
 


Strona 154 z 179
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama