Strona Główna
Aktualności

Narodowe czytanie w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

dsc01066Narodowe czytanie to zainicjowana przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. W bieżącym roku z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy pana Jana Słomiaka Kosów Lacki włączył się w trzecią edycję akcji. Na placu przed Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w sobotnie popołudnie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, uczniowie oraz mieszkańcy. Zebranych powitała dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska, następnie pani wiceburmistrz Longina Oleszczuk odczytała przesłanie od Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. W kolejnej części głos zabrała kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Adamczyk, która krótko przypomniała życiorys i twórczość Henryka Sienkiewicza. Kolejnym punktem było wspólne czytanie fragmentów „Trylogii” przez uczniów z Publicznego Gimnazjum im. A. Kamińskiego w Kosowie oraz najmłodszą uczestniczkę akcji Oliwię Frąc.

Lekturze towarzyszyła wystawa dzieł Henryka Sienkiewicza oraz zaprezentowany został utwór z ekranizacji „Ogniem i Mieczem”, „Dumka na dwa serca”.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kosowie Lackim oraz Publiczne Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim zachęcają do popularyzacji czytelnictwa literatury polskiej oraz dziękują wszystkim uczestnikom za udział w akcji.

Więcej…
 

Klasa mundurowa w LO

Email Drukuj PDF

dsc 0202Od 1 września 2014 roku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Kosowie Lackim mamy "klasę mundurową". Wszysy uczniowie tej klasy otrzymali nieodpłatnie pełne umundurowanie: bluzy, spodnie oraz skórzane buty i już 2 września dumnie kroczyli szkolnymi korytarzami.

"Klasa mundurowa" prowadzona jest przy współpracy z WKU w Siedlcach zgodnie z zatwierdzoną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty innowacją pedagogiczną.

Pierwsze zajęcia z edukacji wojskowej, planowane jeszcze w pierwszym powakacyjnym tygodniu to musztra.

Naszych "żołnierzy" po raz pierwszy będzie można zobaczyć na żywo podczas uroczystości patriotyczno-religijnych w Treblince 6 września.

 

Poprawiony: piątek, 05 września 2014 07:53 Więcej…
 

Narodowe cztanie

Email Drukuj PDF

narodowe czytanie plakat

M?GOK

 


Strona 153 z 189
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama