Strona Główna
Aktualności

50 rocznica odnalezienia obrazu Ekstaza św. Franciszka w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

400 rocznica śmierci El Greco.  50 rocznica odnalezienia obrazu Ekstaza św. Franciszka w Kosowie Lackim                    

          zoomdsc09248  Rok 2014 został ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowym Rokiem El Greco. Okazją stała się 400. rocznica śmierci hiszpańskiego Mistrza manieryzmu.

            Dla Kosowa Lackiego, niewielkiej miejscowości położonej na skraju Podlasia, to także wydarzenie szczególne. To właśnie tu, dokładnie 50 lat temu odkryto obraz, który wywołał tak duże poruszenie i który jest niewątpliwie jednym z najcenniejszych dzieł w polskich zbiorach. Eksponowany jest w siedleckim Muzeum Diecezjalnym, tam też w bieżącym roku odbywa się cykl imprez okolicznościowych. Kosów Lacki, choć nie dla wszystkich może to być klarowne, ma w tej historii miejsce szczególne. Długo też, do czasu otwarcia wystawy w Siedlcach, obraz nazywano „kosowskim El Greco”. Dlatego też podjęto się tu, w miejscu, które przez kilka dekad było domem dla anonimowego wtedy arcydzieła, organizacji obchodów upamiętniających i hiszpańskiego Mistrza, i wydarzenia sprzed 50 lat. Inicjatywa powstała w kręgu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim a kuratorami obchodów zostali Marek Kołodziejski i Artur Ziontek.      

Poprawiony: piątek, 11 kwietnia 2014 07:26 Więcej…
 

ZAJĘCIA TEATRALO-MUZYCZNE

Email Drukuj PDF

 

dsc07698W Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim od ubiegłego roku prężnie działa grupa teatralno- muzyczna „Bumboxy”. Młodzież jest bardzo kreatywna od pierwszego spotkania wszyscy starają się stworzyć wyjątkową atmosferę do planowania i realizacji twórczych. Pomysłów nie brakuje raz jest to teatr tańca z wykorzystaniem techniki amatorskiego baletu, a raz muzyki współczesnej. Należy podkreślić, że uczestnicy zajęć sami wymyślają sobie układy i kierują się wzajemnie pod okiem instruktora, ale największą role odgrywają oni sami. Pierwsze lokalne występy już na nimi, lecz ambitna młodzież ćwiczy z wielkim zapałem by pokazać coś nowego i wyróżnić się na tle innych zespołów o zasięgu powiatowym. Trzeba życzyć im wiele otuchy i wiary w siebie by osiągnęli swój cel i rozwijali swoje umiejętności.

 Marzena Radomska-Wujek

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 15:41 Więcej…
 

Kosowski manifest z okazji DNIA ZIEMI

Email Drukuj PDF

Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza młodzież szkolną do udziału w konkursach organizowanych w trakcie obchodów DNIA ZIEMI 2014

Regulamin oraz karty zgłoszeń można pobrać poniżej

Więcej…
 


Strona 152 z 179
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama