Strona Główna
Aktualności

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki informuje,

że w dniach od 5 maja 2014r. do 16 maja 2014r.

w godzinach od 8.00 do 16.00

w Urzędzie Miasta i Gminy Kosów Lacki pok. Nr 2

wyłożone będą spisy wyborców uprawnionych

do udziału w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego

zarządzonych na dzień 25 maja 2014r.

 

Informacja ARiMR wypalanie traw

Email Drukuj PDF

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Informuje

Wypalanie traw jest szkodliwe, zabronione i grożą za to karybaner wypalanie 1


Ogień to potężny żywioł, trudny do okiełznania. Pożar, który został wzniecony na łące, w krótkim czasie potrafi przenieść się na pobliski las.

Poprawiony: środa, 14 maja 2014 10:46 Więcej…
 

Manifest z okazji „Dnia Ziemi”

Email Drukuj PDF

dsc09284Coroczny Manifest z okazji „Dnia Ziemi” stał się cykliczną imprezą organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim a patronat nad wydarzaniem objął Burmistrz Kosowa Lackiego Pan Jan Słomiak. W tym roku projekt odbył się w środę 30 kwietnia, a hasłem przewodnim związanym z ogólnopolską kampanią edukacyjną były słowa: „Zmieniaj nawyki, nie klimat”. Miało ono przybliżyć, wszystkim mieszkańcom jak i gościom, problem związany z globalnym ociepleniem oraz jego skutkami.

Tradycyjnie o godzinie 10:00 rozpoczął się marsz ulicami Kosowa Lackiego, uczestniczyło w nim ok. 500 osób byli to min. przedstawiciele Władz Miasta i Gminy Kosów Lacki z Burmistrzem Panem Janem Słomiakiem na czele, dyrektorzy, nauczyciele wraz z dziećmi i młodzieżą z gminnych szkół i przedszkola oraz okoliczni mieszkańcy. Uczestnicy wyposażeni byli w transparenty i banery o tematyce ekologicznej oraz w stroje zaprojektowane z surowców wtórnych.

Do organizacji przyłączyły się gminne służby mundurowe, Policja zapewniła bezpieczeństwo uczestnikom, a Straż Pożarna użyczając wozu bojowego przewodziła w manifeście. Ekologiczne hasła rzucane przez megafon zwracały szczególną uwagę mieszkańców.

Dalsza część manifestu odbyła się przed budynkiem Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, gdzie po powitaniu uczestników i gości przez dyrektora M-GOK – Ewę Rutkowską, głos zabrał Burmistrz Jan Słomiak, który w swoim przemówieniu apelował o ochronę środowiska naturalnego, zachęcał do działań, które przyczyniają się do segregacji odpadów. Podziękował wszystkim uczestnikom za liczne przybycie, a w szczególności dyrektorom placówek oświatowych dzięki, którym kształtowane są nawyki kultury ekologicznej i przekazał na ich ręce nagrody ufundowane przez Miasto i Gminę w Kosowie Lackim.

Następną częścią programu był Konkurs „Recycling Fashion 2014” czyli moda na ekologie, a polegał on na pokazie stroi zaprojektowanych i wykonanych z surowców wtórnych. Odbyła się również wystawa pokonkursowa „Twórczy Recykling 2014”, na której można było podziwiać wytwory artystycznej wyobraźni dzieci i młodzieży, z materiałów ekologicznych i surowców recyklingowych. Wszyscy uczestnicy oraz laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

 Współorganizatorzy:

Poprawiony: poniedziałek, 05 maja 2014 15:01 Więcej…
 

Obchody 3 maja w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

IMG 0208W dniu 3 maja 2014r. w Kosowie Lackim o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Strażaków z udziałem pocztów sztandarowych Związku Bojowników o Wolność i Demokrację, Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, Publicznego Gimnazjum w Kosowie Lackim, Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim i Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu Małym oraz władz samorządowych Burmistrza Miasta i Gminy Kosów  Jana Słomiaka, Zastępcy Burmistrza Longiny Oleszczuk i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Stanisława Kuziaka.

Po uroczystej Mszy Św. odprawionej przez Proboszcza Parafii pw.NNMP w Kosowie Lackim Tomasza Pełszyka poczty sztandarowe, strażacy i władze samorządowe oraz władze kościelne w uroczystym pochodzie udali się pod pomniki w Kosowie Lackim złożyć kwiaty.

Pochód zakończył się w MGOK koncertem w hołdzie pamięci i dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II.

Poprawiony: poniedziałek, 05 maja 2014 08:25 Więcej…
 


Strona 145 z 174
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama