Strona Główna
Aktualności

Targi SIAL China 2013

Email Drukuj PDF

Agencja Rynku Rolnego zaprasza do udziału w stoisku narodowym oraz misji gospodarczej organizowanych na Targach SIAL China 2013

w dniach 7-9 maja w Szanghaju

 

Agencja Rynku Rolnego zaprasza przedsiębiorców branży spożywczej do wzięcia udziału w imprezie targowo-wystawienniczej SIAL China 2013, która odbędzie się w dniach 7 – 9 maja 2013 r. w Szanghaju.

SIAL jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez branży spożywczej w Chinach. W poprzedniej edycji targów uczestniczyło 1907 wystawców z 37 krajów oraz ponad 40 tys. Zwiedzających.

Więcej…
 

Ogłoszenie o przystąpieniu do do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kosów Lacki oraz o przystąpieniu do opracowania projektu prognozy oddziaływania na środowisko dla w/w studium

Email Drukuj PDF

Kosów Lacki dnia 21 stycznia 2013r.

Burmistrz Miasta i Gminy

Kosów Lacki

 

RG.6720.1.2013

OGŁOSZENIE

o przystąpieniu do do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kosów Lacki oraz o przystąpieniu do opracowania projektu prognozy oddziaływania na środowisko dla w/w studium

Na podstawie art.11 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.2012.647 t.j.) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta i Gminy Kosów Lacki Uchwały Nr XVIII/105/2012 w dniu 23 listopada 2012r. o przystąpieniu do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kosów Lacki.

Więcej…
 

Ferie zimowe 2013

Email Drukuj PDF

Ferie Zimowe 2013

 

Aktywnie, zdrowo , pomysłowo i bezpiecznie

Pod takim hasłem przebiegają tegoroczne ferie zimowe na terenie gminy Kosów Lacki.

W gminie Kosów Lacki zadbano aby dzieci i młodzież mogły spędzić czas wolny od nauki w sposób aktywny , rozwijający ich zainteresowania i talenty .

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury organizuje wiele ciekawych zajęć pod wspólną nazwą Feriada Artystyczna 2013. W ramach Feriady MGOK proponuje następujące rodzaje zajęć:

-warsztaty plastyczne

- warsztaty muzyczne

- warsztaty teatralne

- zajęcia fitness

-zajęcia sportowo rekreacyjne

oraz inne planowane zgodnie zainteresowaniami i pomysłami uczestników.

Zajęcia odbywać się będą codziennie w godz. od 11.00-14.00 .

Więcej…
 

Uroczyste otwarcie drogi

Email Drukuj PDF

img 084417 Stycznia 2013r. miało miejsce uroczyste otwarcie drogi relacji RyteleWszołki - Rytele Święckie oraz drogi w Rytelach Święckich.

W trakcie uroczystości przecięto wstęgę na drodze relacji RyteleWszołki - Rytele Święckie. Inwestycję zrealizowano w ramach usuwania skutków zniszczeń powodziowych. W spotkaniu uczestniczył Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki, Leszek Iwaniuk – starosta sokołowski, Marta Sosnowska - wicestarosta sokołowski, Jan Słomiak - Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, Tadeusz Mróz - Radny Powiatowy oraz mieszkańcy miejscowości.

Na potrzeby usuwania skutków klęsk żywiołowych odbudowano ponad 6 – kilometrowy odcinek drogi powiatowej Rytele Wszołki  Rytele Świeckie. W wyniku masowych podtopień, które wystąpiły w styczniu 2011 roku, zniszczeniu uległa nawierzchnia drogi. Całkowity koszt inwestycji to 2,6 mln. Wartość dofinansowania rządowego wyniosła ok. 2,2 mln zł.

Poprawiony: czwartek, 24 stycznia 2013 10:32 Więcej…
 


Strona 142 z 150
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama