Strona Główna
Aktualności

Manifest z okazji „Dnia Ziemi”

Email Drukuj PDF

dsc09284Coroczny Manifest z okazji „Dnia Ziemi” stał się cykliczną imprezą organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim a patronat nad wydarzaniem objął Burmistrz Kosowa Lackiego Pan Jan Słomiak. W tym roku projekt odbył się w środę 30 kwietnia, a hasłem przewodnim związanym z ogólnopolską kampanią edukacyjną były słowa: „Zmieniaj nawyki, nie klimat”. Miało ono przybliżyć, wszystkim mieszkańcom jak i gościom, problem związany z globalnym ociepleniem oraz jego skutkami.

Tradycyjnie o godzinie 10:00 rozpoczął się marsz ulicami Kosowa Lackiego, uczestniczyło w nim ok. 500 osób byli to min. przedstawiciele Władz Miasta i Gminy Kosów Lacki z Burmistrzem Panem Janem Słomiakiem na czele, dyrektorzy, nauczyciele wraz z dziećmi i młodzieżą z gminnych szkół i przedszkola oraz okoliczni mieszkańcy. Uczestnicy wyposażeni byli w transparenty i banery o tematyce ekologicznej oraz w stroje zaprojektowane z surowców wtórnych.

Do organizacji przyłączyły się gminne służby mundurowe, Policja zapewniła bezpieczeństwo uczestnikom, a Straż Pożarna użyczając wozu bojowego przewodziła w manifeście. Ekologiczne hasła rzucane przez megafon zwracały szczególną uwagę mieszkańców.

Dalsza część manifestu odbyła się przed budynkiem Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, gdzie po powitaniu uczestników i gości przez dyrektora M-GOK – Ewę Rutkowską, głos zabrał Burmistrz Jan Słomiak, który w swoim przemówieniu apelował o ochronę środowiska naturalnego, zachęcał do działań, które przyczyniają się do segregacji odpadów. Podziękował wszystkim uczestnikom za liczne przybycie, a w szczególności dyrektorom placówek oświatowych dzięki, którym kształtowane są nawyki kultury ekologicznej i przekazał na ich ręce nagrody ufundowane przez Miasto i Gminę w Kosowie Lackim.

Następną częścią programu był Konkurs „Recycling Fashion 2014” czyli moda na ekologie, a polegał on na pokazie stroi zaprojektowanych i wykonanych z surowców wtórnych. Odbyła się również wystawa pokonkursowa „Twórczy Recykling 2014”, na której można było podziwiać wytwory artystycznej wyobraźni dzieci i młodzieży, z materiałów ekologicznych i surowców recyklingowych. Wszyscy uczestnicy oraz laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

 Współorganizatorzy:

Poprawiony: poniedziałek, 05 maja 2014 15:01 Więcej…
 

Obchody 3 maja w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

IMG 0208W dniu 3 maja 2014r. w Kosowie Lackim o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Strażaków z udziałem pocztów sztandarowych Związku Bojowników o Wolność i Demokrację, Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, Publicznego Gimnazjum w Kosowie Lackim, Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim i Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu Małym oraz władz samorządowych Burmistrza Miasta i Gminy Kosów  Jana Słomiaka, Zastępcy Burmistrza Longiny Oleszczuk i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Stanisława Kuziaka.

Po uroczystej Mszy Św. odprawionej przez Proboszcza Parafii pw.NNMP w Kosowie Lackim Tomasza Pełszyka poczty sztandarowe, strażacy i władze samorządowe oraz władze kościelne w uroczystym pochodzie udali się pod pomniki w Kosowie Lackim złożyć kwiaty.

Pochód zakończył się w MGOK koncertem w hołdzie pamięci i dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II.

Poprawiony: poniedziałek, 05 maja 2014 08:25 Więcej…
 

Nagroda Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki

Email Drukuj PDF

Nagroda Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki

dsc 0015W dniu 28 kwietnia 2014r. podczas XXXII sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki wręczono nagrodę „Zasłużony dla Miasta i Gminy Kosów Lacki „.

Nagroda Rady ustanowiona jest za szczególne osiągnięcia twórcze, gospodarcze i społeczne służące rozwojowi i promocji Gminy. W 2014r. za szczególne osiągnięcia społeczne na wniosek Burmistrza przyznano nagrodę dla Pana Jacka Kozłowskiego –Wojewody Mazowieckiego.

Kapituła przyznawania nagrody doceniła wkład jaki wniósł Pan Wojewoda w rozwój gospodarczy naszej Gminy. Dzięki Jego wsparciu otrzymaliśmy promesy na budowę trzech dróg gminnych i drogi powiatowej w Rytelach Święckich oraz budowę mostów w miejscowościach: Krupy i Jakubiki, a także promesę na budowę nowej drogi łączącej Kosów Lacki z Małkinią. Jest orędownikiem spotkań młodzieży Polski i Izraela pod nazwą ,,Jesteśmy razem” organizowanych w szkołach na terenie Kosowa Lackiego, aktywnie uczestniczy w uroczystościach organizowanych z okazji otwarcia nowo wybudowanych lub zmodernizowanych inwestycji oraz uroczystościach w byłym obozie zagłady Treblinka.

Laureatowi statuetkę, dyplom i kwiaty podczas sesji w obecności radnych, sołtysów, młodzieży licealnej i mieszkańców wręczyli Przewodniczący Rady Miasta i Gminy – Stanisław Kuziak i Burmistrz - Jan Słomiak.

Po sesji udano się do miejscowości Krupy, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie nowo pobudowanego mostu.

 

 

Sekretarz Kapituły

Daniela Prokopczuk

dsc 0015

dsc 0006

Poprawiony: wtorek, 29 kwietnia 2014 14:32
 

Otwarcie przebudowanego mostu w gminie Kosów Lacki

Email Drukuj PDF

Otwarcie przebudowanego mostu w gminie Kosów Lacki

img 0059Udział w sesji rady miasta i gminy oraz otwarcie zmodernizowanego mostu w miejscowości Krupy na rzece Kosówka to główne punkty wizyty wojewody Jacka Kozłowskiego w Kosowie Lackim. Inwestycja była możliwa dzięki blisko pół milionowej dotacji ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Remont przeprawy był konieczny ze względu na uszkodzenia wywołane przez powódź. W ramach prac zmodernizowano nie tylko most, ale także fragment drogi o długości 110 metrów. Roboty objęły m.in. wymianę nawierzchni, umocnienie koryta rzeki oraz skarpy z obu stron mostu, wykonanie podbudowy oraz postawienie barierek ochronnych.

Wojewoda, podczas poprzedniej wizyty w Kosowie Lackim, przekazał również gminie promesę o wartości 1,3 mln zł na przebudowę mostu o długości 18,5 m na rzece Kosówka w Jakubikach.

 

 

 

dsc 0038www

img 0048

 

img 0050

img 0059

img 0068

Poprawiony: wtorek, 29 kwietnia 2014 11:59
 


Strona 140 z 169
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama