Strona Główna
Aktualności

Jesteśmy Razem - w hołdzie ofiarom Treblinki

Email Drukuj PDF

img 0638Przedstawiciele władz Polski i Izraela, samorządowcy oraz młodzież – już po raz czwarty spotkali się, aby uczcić pamięć pomordowanych w obozie zagłady w Treblince. Uroczystość, która odbyła się z inicjatywy wojewody mazowieckiego, poprzedzona była wspólnymi warsztatami edukacyjnymi dla młodzieży z Polski i Izraela, a także panelem dyskusyjnym z udziałem blisko 100 samorządowców.

Uroczystość przy pomniku głównym rozpoczęła się minutą ciszy, po której hymny państwowe Izraela i Polski odegrała Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji. Następnie, 6 symbolicznych zniczy, będących przypomnieniem 6 mln ofiar holokaustu, zapalili wspólnie m.in.: Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki; Zvi Rav-Ner, ambasador Izraela w Polsce; Erez Eszel, dyrektor w Ministerstwie Edukacji Izraela; Janusz Słomiak, Burmistrz miasta i gminy Kosów Lacki, Zygmunt Stępiński, zastępca dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich, młodzież z Polski i Izraela oraz Samuel Willenberg, ostatni żyjący uczestnik buntu w obozie. Wcześniej delegacja polsko – izraelska złożyła kwiaty w obozie pracy przy pomniku upamiętniającym zamordowanych Polaków.

Poprawiony: wtorek, 08 października 2013 00:19 Więcej…
 

Zaproszenie na otwarcie Świetlic wiejskich

Email Drukuj PDF

Władze samorządowe

Miasta i Gminy Kosów Lacki
serdecznie zapraszają

 

na uroczyste otwarcie

świetlic wiejskich w miejscowościach
RYTELE ŚWIĘCKIE, DYBÓW,
BUCZYN
wybudowanych w ramach Działania
”Odnowa i rozwój wsi” objętego
Programem Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2007-2013,

oraz poświęcenie samochodu strażackiego
OSP BUCZYN,

które rozpoczną się
04 października 2013r.
o godz 11 00 w Rytelach Święckich

 

 

Feliks Bartczuk. Ostatni weteran powstania styczniowego

Email Drukuj PDF

plakat

Poprawiony: poniedziałek, 09 września 2013 07:28
 

ŻNIWA – żniwo WYPADKÓW!

Email Drukuj PDF

kruslogomaleŻNIWA – żniwo WYPADKÓW!

 

Młody rolnik z gminy Bielany podczas zbierania prasą słomy na polu, zauważył że prasa rolująca nie chwyta sznurka podczas owijania. Spiesząc się oby zdążyć zabrać słomę przed deszczem, nie wyłączając napędu prasy, wyskoczył z ciągnika i wszedł na prasę aby pociągnąć za sznurek wystający z ramienia podającego. Stojąc na podeście lewa noga zsunęła mu się z podestu, stracił równowagę. Ratując się przed upadkiem, przytrzymał się prawą ręką elementu maszyny i w tym momencie wałek prasy pochwycił mu palec prawej ręki w wyniku czego rolnik doznał urazu.

Poprawiony: poniedziałek, 22 lipca 2013 10:36 Więcej…
 


Strona 133 z 150
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama