Strona Główna
Aktualności

OGŁOSZENIE II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie wsi Wólka Okrąglik gm. Kosów Lacki

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy w Kosowie Lackim ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości  położonej w obrębie  wsi Wólka Okrąglik gm. Kosów Lacki

          Przedmiotem przetargu jest sprzedaż  nieruchomości stanowiącej działkę  Nr  1399
o pow. 1,14 ha położonej w obrębie wsi Wólka Okrąglik gm. Kosów Lacki. Działka zabudowana budynkiem byłej szkoły.  Budynek jest dwukondygnacyjny, pow. zabudowy 420m2, pow. użytkowa 1175m2, częściowo podpiwniczony i z poddaszem . Stan  techniczny budynku średni. Nieruchomość położona jest na obrzeżach wsi przy drodze wojewódzkiej w odległości około 7 km od rzeki Bug. Znajduje się na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.   Posiada dostęp do mediów ( energia elektryczna, wodociąg,  telefon). Działka jest prostokątna, ma bezpośrednie połączenie z drogą  wojewódzką nr 627.
Na działce znajduje się również murowany budynek gospodarczy o pow. zabudowy 60 m2. Nieruchomość posiada prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Węgrowie, IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Sokołowie Podlaskim  Księgę Wieczystą KW SI1P/00018843/8


Cena wywoławcza  - 560.000 zł
Minimalne postąpienie –  5 600 zł  

Przetarg odbędzie się w dniu 16 marca 2015r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kosowie Lackim o godz. 10.00

Ustala się wadium w wysokości   28 000 zł, które należy wpłacić w gotówce w Banku PBS Sokołów Podlaskim Oddział Kosów Lacki na konto 69 92210000 00324164 2000 0020 w terminie do dnia 12 marca 2015r. do godz.16.00. Za  termin wpłaty uważa się datę wpływu wadium na konto urzędu.


Wadium zwraca się niezwłocznie po zakończeniu przetargu, a uczestnikowi, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny sprzedaży.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który wygrał przetarg do zawarcia umowy kupna sprzedaży.
Wygrywający przetarg zobowiązany jest do wpłacenia ceny nieruchomości przed podpisaniem aktu notarialnego.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy w Kosowie Lackim, ul. Kolejowa 2, pok. nr 4 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
i pod tel. (025) 787 91 05 wew. 113.

Więcej…
 

„Kolędowe Serce Mazowsza"

Email Drukuj PDF

dsc 0865 640x42812 stycznia br. podopieczni sekcji wokalnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim udali się na przesłuchania powiatowe VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Swoje walory wokalne pokazali Oliwia Frąc, Karolina Wrzosek, Patryk Wrzosek. Komisja konkursu postanowiła że Oliwia Frąc z kolędami „Gdy Śliczna Panna” oraz „Spójrz na Jezusa” weźmie udział w następnym etapie i pojedzie do Siedlec na przesłuchania Wojewódzkie. Jesteśmy niezmiernie dumni że nasi wokaliści odnoszą sukcesy oraz jest to dla nas ogromna motywacja do dalszej pracy i pozyskiwania nowych talentów muzycznych.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 13:46 Więcej…
 

GMINNE PREZENTACJE TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH „JASEŁKA 2015”

Email Drukuj PDF

dsc 0799 640x428Coroczne przedstawienie jasełkowe wystawiane dla mieszkańców Kosowa Lackiego i okolic w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury to już tradycja w naszej gminie. 11 stycznia 2015 r. mogliśmy znów poczuć radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzonych gości - przedstawicieli władz samorządowych, oświatowych i Kościoła oraz publiczność ciepło i serdecznie powitała dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska. Publiczność dopisała tak licznie, że zabrakło miejsc na sali, co było miłą niespodzianką zarówno dla organizatorów, jak i samych występujących. Opiekun Koła Teatralnego „Szpilka” - pani Mariola Zakrzewska przy współpracy z paniami: Moniką Denisiuk – Świstek, Teresą Maliszewską, Elżbietą Witkowską, Anną Maliszewską, Bożeną Gawłowską - jak co roku stanęła przed wyzwaniem wystawienia oryginalnych jasełek. Widowisko pt. „Więcej miłości...” młodzież z Publicznego Gimnazjum im. A. Kamińskiego w Kosowie Lackim wystawiła już po raz trzeci w tegorocznym okresie bożonarodzeniowym i za każdym razem zebrała gromkie brawa. Publiczność doceniła kunszt gry aktorskiej - za sprawą młodych aktorów mogliśmy poczuć atmosferę wielkiego teatru. Gimnazjaliści przekazali nam wiele treści odnoszących się do współczesności - więcej miłości, troski o drugiego człowieka, zatrzymania się w narastającym tempie życia.

Podczas spotkania rozdane zostały dyplomy i nagrody dla uczestników Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego „Ozdoba Choinkowa” zorganizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim.

Do konkursu przystąpiło 84 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

- Teresa Kowalska – przewodnicząca komisji,

- Barbara Skibniewska– członek komisji,

- Ewa Arciechowska- członek komisji

Więcej…
 


Strona 126 z 169
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama