Strona Główna
Aktualności

KOLONIE LETNIE 2014

Email Drukuj PDF

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki

ZAPRASZA NA

 

KOLONIE LETNIE 2014


 

uczniów, którzy ukończą klasę V szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

 

Cena kolonii:600 złotych

Termin:25.07.2014 – 03.08.2014

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sielpi

(Góry Świętokrzyskie)

(http://www.sielpia.pl/)

Oferujemy pobyt w bardzo atrakcyjnej turystycznie okolicy

   bezpośrednio nad jeziorem

z możliwością poznawania atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich

OSiR położony jest nad Jeziorem Siełpeckim 50m od plaży nad malowniczym zalewem na rzece Czarna z możliwością praktycznie codziennego korzystania z plaż i kąpieli. Ośrodek udostępnia kolonistom na swoim terenie świetlice, liczne boiska sportowe MINI ORLIK – kosz, tenis, siatkówka, sale do tenisa stołowego, sale dyskotekowe, sale konferencyjne i inne miejsca do aktywnego spędzania czasu np. park linowy „Kamrat”.

Miejsca noclegowe w pokojach 2 i 4 osobowych w pawilonach hotelowych z łazienkami.

W pobliżu znajdują się liczne atrakcje, z których w miarę możliwości będziemy korzystać: Jaskinia Raj, Zamek w Chęcinach, Skansen w Tokarni, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Dąb Bartek, najwyższe szczyty Gór Świętokrzyskich: Święty Krzyż i Łysica, Świętokrzyski Park Narodowy, Muzeum - Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach, Park Jurajski w Bałtowie czy Krzemionki Opatowskie, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pałac Wielopolskich, Pałac Druckich -Lubeckich w Bałtowie, Zamek w Solcu nad Wisłą, Sandomierz, Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Brama Warszawska w Opatowie, Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie, Dymarki Świętokrzyskie i Osada rzymska w Nowej Słupi, Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, ruiny zamku w Bodzentynie, Zespół Mauzoleum w Michniowie, Opactwo Cystersów w Wąchocku, Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach, ruiny zamku w Iłży, Pałac w Kurozwękach, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

 

- poznawanie atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich

- zajęcia sportowo-rekreacyjne

- kąpiele w jeziorze

- zajęcia warsztatowo-profilaktyczne

 

 

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje:

tel.: 660302536

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ważne: Liczba miejsc ograniczona do 20

Pliki do pobrania:

Karta

plakat

Poprawiony: środa, 18 czerwca 2014 10:45
 

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej w 2014 roku

Email Drukuj PDF

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych
w zakresie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej w 2014 roku

 

Na podstawie art. 15 ust. 2j ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010r., Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.)
Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert ogłoszonego Zarządzeniem Nr 13/2014 z dnia 15 kwietnia 2014r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej w 2014 roku.

 Dotacja w kwocie 12 000 zł na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki, pochodzących z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologiami społecznymi, głównie alkoholizmem, przyznana została Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży Gminy Kosów Lacki na realizację zadania pod nazwą „Aktywni, zdrowi i pomysłowi”.

 

Burmistrz

/-/

Jan Słomiak

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 07:25
 

„Bezpieczna droga do szkoły” w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF


 

7Dnia 28 maja 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim oraz hali sportowej administrowanej przez LO odbył  się powiatowy konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”.

Konkurs ten zorganizowany był przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim    w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorami Konkursu był: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Gospodarzem Konkursu był Samorząd Miasta i Gminny w Kosowie Lackim.

Celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół  na rowerach oraz poruszających się pieszo po drogach publicznych. Biorąc udział w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego i odpowiednich zachowań na drodze.

Poprawiony: piątek, 30 maja 2014 14:47 Więcej…
 


Strona 124 z 155
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama