Strona Główna
Aktualności

Absolutorium przyznano burmistrzowi jednogłośnie

Email Drukuj PDF


absolutoriummaly26 czerwca w Miejsko –Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbyła się sesja absolutoryjna. Podczas posiedzenia Pan Burmistrz podsumował 2013r., przedstawiając w formie prezentacji multimedialnej najważniejsze dokonania minionego roku. Następnie radni przyjęli sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta i Gminy Kosów Lacki za rok 2013. Uwieńczeniem obrad było jednogłośne udzielenie absolutorium burmistrzowi Kosowa Lackiego- Janowi Słomiakowi z tytułu wykonania budżetu Gminy Kosów Lacki za 2013 rok.
Oprócz dokumentów o charakterze finansowym, podjęto również uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Kosów Lacki do realizacji partnerskiego projektu systemowego pn.„Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe -Moja przyszłość”, a także ustalono plan sieci oraz granice obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjum prowadzonych przez Gminę Kosów Lacki.
Na zaproszenie władz Kosowa na sesji gościł  Wicedyrektor SPZOZ w Sokołowie Podlaskim - Pan Ryszard Przybylski, który poinformował zebranych o sytuacji w służbie zdrowia i planowanych zmianach w systemie świadczeń zdrowotnych w miejscowej przychodni przy ul.Kościelnej w Kosowie Lackim.  Pan Dyrektor nadmienił, że decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia od lipca b.r. nie będą finansowane świadczenia w zakresie chirurgii i ginekologii.  Dzięki usilnym staraniom  władz szpitala i samorządu w Kosowie, udało się wynegocjować działalność gabinetu rehabilitacji, który w  obecnym kształcie będzie póki co funkcjonował do końca roku.

Poprawiony: czwartek, 03 lipca 2014 14:33
 

Regionalne Prezentacje Kultury Podlaskiej „Młodzi Twórcy i Tradycje”

Email Drukuj PDF

dsc0891729 czerwca 2014r. na stadionie sportowym „Kosovia” w Kosowie Lackim odbyły się Regionalne Prezentacje Kultury Podlaskiej „Młodzi Twórcy i Tradycje”, realizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013. Przegląd miał na celu ukazanie mieszkańcom regionu różnych dziedzin kultury ludowej poprzez śpiew, taniec, obrzędy, rękodzieło ludowe oraz rozwijanie aktywności społeczności lokalnej.
Na wstępie Burmistrz Miasta i Gminy Jan Słomiak przywitał przybyłych gości, m.in: p. Janinę Ewę Orzełowską – członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Andrzeja Tołłoczko – doradcę Wojewody Mazowieckiego, p. Tadeusza Mroza - członka Zarządu Powiatu Sokołowskiego,
 p. Krystynę Mikołajczuk – Bohowicz – wójt Gminy Repki, p. Krzysztofa Młyńskiego – wójta Gminy Ceranów, p. Wiktora Osika – sekretarza Gminy Sokołów Podlaski, Ks. kanonika Tomasza Pełszyka – proboszcza Parafii NNMP w Kosowie Lackim, dyrektorów instytucji, placówek oświatowych oraz wszystkich zgromadzonych.
Po oficjalnym rozpoczęciu na scenie pojawili się młodzi twórcy, którzy prezentowali dziedzictwo kulturowe i tradycje związane z Podlasiem i Mazowszem. Wśród wykonawców pojawiły się dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli: w Sterdyni, Ceranowie, Niecieczy, Telakach, Rytelach Święckich, Kosowie Lackim (łącznie 220 występujących). Ludowymi rytmami przywitała wszystkich Kapela „Sterdyniacy”, a biesiadą „Kosowski CHÓR”.

Poprawiony: czwartek, 03 lipca 2014 14:22 Więcej…
 

Nagrody dla aktywnych czytelników

Email Drukuj PDF

img 637429 czerwca na Stadionie Miejskim w Kosowie Lackim odbyły się Regionalne Prezentacje Kultury Podlaskiej "Młodzi Twórcy i Tradycje". Podczas imprezy zostały wręczone Dyplomy i upominki w postaci metalowej zakładki do książki aktywnym czytelnikom Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosowie Lackim. Nagrodzonych obdarowali: Małgorzata Adamczyk - Kierownik Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosowie Lackim, Ewa Jelińska - pracownik Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosowie Lackim, Jan Słomiak  - Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz Janina Ewa Orzełowska - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Poprawiony: środa, 02 lipca 2014 14:10 Więcej…
 

Kolonie 2014

Email Drukuj PDF

KOLONIE 2014

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieszkających lub uczących się na terenie gminy Kosów Lacki  na kolonie mundurowe dofinansowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 


  Cena kolonii
70złotych

 

 Termin
01.07.2014 – 05.07.2014

 


W programie:
- pierwszego dnia wieczorem: zajęcia integracyjne, ognisko,
- drugiego dnia:  podstawy musztry, zadania z podstaw topografii i orientoringu, zabawa „walka o fanty”, techniki kamuflowania się, zabawa „poszukiwacze skarbu”, „wyścigi w skrzynkach”, wyścigi na nartach pięcioosobowych, wyścigi „taczek”, napełnianie „magicznego zbiornika”, gra boule, zabawa „kto pierwszy ten lepszy”, mini-patrole itp.; wieczorem – projekcja filmu o tematyce wojskowej,
- trzeciego dnia: podstawy musztry, gra  „walka o wodę”, tzw. szkoła bytowania, podczas której uczestnicy dowiedzą się gdzie i jak założyć obóz oraz jak go zabezpieczyć, jak rozpalić ogień, jak odnaleźć wodę i jak ją przygotować do spożycia, jak walczyć z chłodem, jak odnajdywać zaginione osoby, jak udzielić pierwszej pomocy, jak transportować rannych itp., zajęcia z edukacji zdrowotnej obejmujące tematykę i działania rozwijające nawyk dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne, wskazujące na związki między zdrowiem fizycznym i kondycją psychiczną; wieczorem przegląd piosenki wojskowej,
- czwartego dnia: jednodniowy wyjazd do szkoły survivalu do Serpelic - tam uczestnicy kolonii będą korzystać z oferty Ośrodka „Skarpa” będą m. in. wspinaczka skałkowa, strzelanie z łuku, wspinanie po oponach i drabince speleologicznej, most linowy, strzelanie z wiatrówek i broni pneumatycznej RAM, zjazd pionowy po linie, wieczorem multimedialny przegląd malarstwa o tematyce wojskowej (dostępny za pośrednictwem Internetu),
- piątego dnia rano: podstawy musztry, gra „uwalnianie zakładnika”, zakończenie kolonii.
Koloniści będą nocować w budynku LO w Kosowie Lackim ul. Armii Krajowej 6 w salach wieloosobowych utworzonych z sal lekcyjnych, na tapczanikach jednoosobowych.
Planuje się wykupienie obiadów w miejscowej restauracji.
Śniadania i kolacje planowane są w formie „szwedzkiego stołu” w  „kawiarence” LO.
 
WAKACJE Z NAMI TO:
ATRAKCYJNY PROGRAM
WYKWALIFIKOWANA KADRA
WSPÓŁPRACA Z WKU W SIEDLCACH
WYPOCZYNEK NA ŁONIE NATURY
NIESAMOWITA ATMOSFERA

 

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje:
tel.: 660302536
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 


Ważne: Liczba miejsc ograniczona


Pliki do pobrania:

Plakat

Karta zgłoszenia

Poprawiony: środa, 18 czerwca 2014 10:51
 


Strona 118 z 150
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama