Strona Główna
Aktualności

I Halowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki

Email Drukuj PDF

1798373 295647377249028 1649545117 oW dniu 09.02.2014 na hali w Kosowie Lackim odbył się I Halowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn. W każdej drużynie mogło występować maksymalnie 3 zawodników zrzeszonych w ramach rozgrywek prowadzonych przez OZPN w Siedlcach lub innych. W klasyfikacji końcowej najlepszą drużyną okazał się Skibniew który w finale pokonał Zaręby Kościelne, trzecią drużyną turnieju została drużyna Omietki Sokołów P. Przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem okazał się zawodnik z Zaręb Mariusz Tyl, najlepszym bramkarzem zawodnik Perlage Sterdyń Kacper Mróz, najlepszym zawodnikiem turnieju został Artur Zegadło ze Skibniewa. Puchary zostały wręczone przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki Panią Longinę Oleszczuk.
Poniżej przedstawiamy szczegółowy przebieg rywalizacji.

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2014 09:06 Więcej…
 

Kulinarny Ziołowy Przysmak

Email Drukuj PDF

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu, ogłasza konkurs "Kulinarny Ziołowy Przysmak", który zostanie rozstrzygnięty  podczas imprezy promocyjnej "V Nadbużańskie Ziołowe Spotkania" w dniu 22.06.2014r. , w Ziołowym Zakątku w Korycinach, gm. Grodzisk. 
Celem konkursu jest:  
- Wyłonienie najbardziej atrakcyjnej potrawy w trzech kategoriach: I kategoria zupa; II kategoria przekąski, danie główne; III kategoria napoje, desery.
- Potrawy muszą nawiązywać do podlaskich/regionalnych tradycji kulinarnych. 
- Zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.
- Prezentacja dokonań organizacji działających w środowisku wiejskim.
Aby wziąć wdział w konkursie należy do 31 marca 2014r. przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia, na adres: Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”, ul. Warszawska 51, lok. 7,  17-312 Drohiczyn.
Karta zgłoszeniowa zamieszczona jest na stronie internetowej www.tygieldolinybugu.pl

 

III Koncert Kolęd i Pastorałek

Email Drukuj PDF

 

dsc084462 lutego 2014r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbył się III Koncert Kolęd i Pastorałek. Wśród gości swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki - Jan Słomiak i Proboszcz Parafii NNMP w Kosowie Lackim Ks. Kanonik Tomasz Pełszyk. Po krótkim powitaniu Dyrektor MGOK Ewa Rutkowska zaprosiła licznie przybyłą publiczność do delektowania się pięknem wynikającym z przekazu artystycznego. Swoimi głosami koncert uświetnili:

  • Zuchy ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim pod kierunkiem p. Hanny Ratyńskiej

  • Katarzyna Zych, Hania Winnicka

  • Ewelina Krzymowska, Mateusz Krzymowski, Mateusz Żochowski

  • CHÓR przy Parafii NNMP pod dyrygenturą p. Marka Krzymowskiego

  • CHÓR przy M-GOK pod dyrygenturą p. Marka Kołodziejskiego, soliści: Elżbieta Słoniewska, Barbara Dolińska, Jerzy Łaszczuk, Janusz Wiśniewski

  • Zespół VENA

  • Zespół muzyczno-wokalny działający przy M-GOK pod kierunkiem Marka Kołodziejskiego: Oliwia Frąc, Eliza Niemiec, Karolina Wrzosek, Patryk Wrzosek, Aneta Żochowska.

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaprezentowane przez artystów w różnym wieku. Kolejna już edycja Koncertu okazała się wielkim sukcesem. Było między pokoleniowo a nawet międzynarodowo. Niewątpliwą atrakcją koncertu był występ mieszkanki Ukrainy- Orysi Tutur, która zaśpiewała dwie rodzime kolędy: „Wo Wetlejemi”, Bog Predwiczny”. Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy wspólnie z widownią zaśpiewali kolędę "Bóg się rodzi”. Po koncercie wszyscy byli zgodni w swoich opiniach: jak co roku było pięknie, wzruszająco, wyjątkowo. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością.

Poprawiony: piątek, 07 lutego 2014 09:40 Więcej…
 

Feriada 2014

Email Drukuj PDF

feriada artystyczna2014

Poprawiony: czwartek, 06 lutego 2014 10:35
 


Strona 111 z 133
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama