Strona Główna
Aktualności

Zakończenie zajęć wakacyjnych

Email Drukuj PDF

dsc00590W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim na zakończenie wakacyjnych zajęć w poszczególnych sekcjach, odbyły się spotkania animacyjne dla wszystkich chętnych, którzy chcieli uczestniczyć w jakże przyjemnym procesie kształcenia artystycznego.

W ramach tego podsumowania młodzież aktywnie spędzała czas na warsztatach tematycznych takich jak muzyczne, plastyczne, kulinarne, animacyjno-ruchowe, sportowe, czytelnicze.

Dzieci miały możliwość poznania swoich umiejętności wokalnych, ucząc się emisji głosu i rytmiki, zajęcia plastyczne dały możliwości tworzenia różnych ciekawych dzieł sztuki, a zajęcia ruchowo-animacyjne uczyły integracji oraz dobrej zabawy.

W warsztatach kulinarnych, które prowadzone były przez Kosowski Klub Seniora, wzięło udział około 70 osób, tego dnia gościliśmy Księdza Karola Biegluka, dzieci wolontariuszy, którzy uczestniczyli w parafialnych zajęciach „Tydzień Bożej Radości”.

Ciekawym punktem spotkań było również zapoznawanie się z różnymi opowiadaniami, wierszami, powieściami czy też materiałami naukowymi dzięki uprzejmości Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzaty Adamczyk.

Zajęcia nie tylko były wspaniałą zabawą, ale również nauką integracji, dyscypliny i wiary we własne możliwości.

Na zakończenie „Wakacyjnych zajęć z Kulturą” wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 12:57 Więcej…
 

Poradnia chirurgiczna

Email Drukuj PDF

Godziny otwarcia Poradni Chirurgicznej
przy ul. Kościelnej 20 w Kosowie Lackim

 

Poniedziałek             1000 - 1730

Czwartek                         1430 - 1800

Sobota                       900 - 1400

 

Otwarcie placu zabaw

Email Drukuj PDF

dsc00175W dniu 16 sierpnia 2014 roku o godz. 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie placu zabaw przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. Było to miłe spotkanie integrujące lokalną społeczność, a także pokazujące, jak duże znaczenie dla mieszkańców ma realizacja tego typu inwestycji. Utworzenie placu zabaw to dla dzieci nowa strefa aktywnej zabawy, dla opiekunów zaś miejsce na chwilę relaksu. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki p. Jan Słomiak, Zastępca Burmistrza p. Longina Oleszczuk, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki p. Stanisław Kuziak, Wikariusz z Parafii p. w. NNMP w Kosowie Lackim Ks. Karol Biegluk, Sekretarz Gminy Kosów Lacki p. Daniela Prokopczuk, Kierownik Publicznej Biblioteki p. Małgorzata Adamczyk, oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i gminy Kosów Lacki, rodzice, babcie, dziadkowie ze swoimi pociechami. Gościem specjalnym imprezy była AKADEMIA MŁODEGO PIŁKARZA GOOL – młodzi adepci futbolu wraz z profesjonalną kadrą Trenerów, stacjonujący w Kosowie Lackim na obozie sportowym, którzy zaprezentowali trening pokazowy dla młodszych dzieci na dedykowanym sprzęcie sportowym. Wszystkich zebranych witał Burmistrz Miasta i Gminy p. Jan Słomiak wespół z administratorką obiektu dyrektor MGOK p. Ewą Rutkowską, która podkreśliła, że tak niewiele trzeba, aby sprawić najmłodszym radość, aby spełniło się ich wielkie marzenie. To dzięki pomocy Pana Burmistrza i przychylności Rady Miasta i Gminy, dzieci z Kosowa Lackiego i okolic mają gdzie miło i bezpiecznie spędzać wolny czas. Pani dyrektor bardzo gorąco podziękowała wszystkim zaangażowanym w dzieło utworzenia placu zabaw, a dzieciom życzyła, by ten plac służył długo i bezpiecznie. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz, który w krótkim przemówieniu zaznaczył, że plac zabaw został sfinansowany ze środków własnych Gminy, z satysfakcją dodał, że dzięki dobrej współpracy Urzędu, Rady Miasta i Gminy wychodząc naprzeciw lokalnym potrzebom udało zrealizować się kolejne zadanie. Podkreślił również, że plac zabaw jest dostępny dla wszystkich dzieci, spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, a cały obiekt objęty jest monitoringiem miejskim. Po krótkim przemówieniu dokonano przecięcia wstęgi, przez obecnych gości i najmłodszych odbiorców. Kolejnym etapem uroczystości była wspólna modlitwa i poświęcenie obiektu przez Ks. Karola Biegluka. Po części oficjalnej nadszedł czas na atrakcje, których tego dnia nie zabrało. Na miejscu zaplanowano gry i zabawy dla najmłodszych uczestników oraz ich opiekunów a nad całością czuwali organizatorzy. Najmłodszym pociechom rozdawano kolorowe baloniki i lizaki. Obecni na imprezie mogli zjeść pyszne hot-dogi oraz poczęstować się napojami i jabłkami.

Realizacja powyższego zadania przyczyniła się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu przez najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Kosów Lacki. Dzięki nowo powstałemu placu zabaw maluchy w centrum miasta zyskały piękne miejsce do zabawy i integracji. Profesjonalny, ogólnodostępny plac zabaw to kolejny wielki krok w rozwoju naszej miejscowości.

Poprawiony: wtorek, 19 sierpnia 2014 07:42 Więcej…
 


Strona 109 z 144
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama