Strona Główna
Aktualności

NASZE SUKCESY FESTIWALOWE

Email Drukuj PDF

10 maja w SOK odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej. Drużyny należące do Hufca Sokołów Podlaski prezentowały swoje talenty muzyczne.

Po raz pierwszy na Festiwalu został zaprezentowany hymn  Hufca, do którego słowa napisała phm  Hanna Ratyńska a muzykę skomponował dh Jerzy Śmieciński ze Studia Muzycznego „Akord” w Krakowie.

Nasze miasto reprezentowali harcerze z  40 i 41 DH im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyka” działający przy Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego i Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Do występu  harcerzy przygotowywały druhny: phm Hanna Ratyńska i phm Małgorzata Wojtczuk. Po wspaniałej muzycznej rywalizacji do Kosowa przyjechało 8 statuetek. Siedem złotych za zajęcie I miejsca i jedna brązowa za zajęcie III miejsca. Statuetki dla naszych drużyn w następujących kategoriach zdobyli:

I miejsce w kategorii „Drużyna Harcerska”– 40 DH ze Szkoły Podstawowej,

I miejsce w kategorii „DSH” – 41 DSH z Publicznego Gimnazjum,

I miejsce w kategorii „Solo zuch”:  Zuzanna Marchel,

I miejsce w kategorii „Solo harcerz”: Hanna Winnicka, Katarzyna  Zych,

III miejsce w kategorii „Solo harcerz”: Konrad Szerszeń,

I miejsce w kategorii „DUET” Hanna Winnicka, Katarzyna  Zych,

I miejsce w kategorii „Solo SH”: Wiktoria Oleszczuk.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Komendantka Hufca hm. Bożenna Hardej i Wicestarosta Sokołowski  p. Marta Sosnowska.

Więcej zdjęć z festiwalu

Hanna Ratyńska Małgorzta Wojtczuk 

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 13:59
 

OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIE

(dot.kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych)

 

W związku z informacją Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, że złożony przez Gminę wniosek o dofinansowanie projektu:„Zastosowanie odnawialnych źródeł energii poprzez instalacje wykorzystujące energię słońca na terenie gminy Kosów Lacki”, został pozytywnie oceniony, jednak ze względu na brak środków, nie uzyskał dofinansowania - projekt nie będzie realizowany. 

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki

/-/ Jan Słomiak

 

Zarządzenie nr 18/2017

Email Drukuj PDF

Zarządzenie nr 18/2017

Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki

z dnia  9 maja 2017r.

 

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert  na wsparcie realizacji  zadania publicznego  w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz   podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej

pt. ,,Wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta i gminy Kosów Lacki  – przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne”

 

Więcej…
 

Informacja WOT

Email Drukuj PDF

W dniu 18 maja 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim w sali konferencyjnej w  godzinach 09.00-13.00,  przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach  i 5 batalionu Obrony Terytorialnej będą przyjmować wnioski od ochotników z powiatu sokołowskiego o przyjęcie do Terytorialnej Służby Wojskowej
W tym czasie można też będzie uzyskać informacje na temat służby w wojskach OT.

 


Strona 2 z 95
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama