Strona Główna
Aktualności

Zaproszenie na uroczystości patriotyczno-religijne ku czci ofiar Karnego Obozu Pracy w Treblince – 7 września 2019

Email Drukuj PDF

7 września 2019 roku Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) wraz z Parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni zapraszają na obchody patriotyczno-religijne ku czci ofiar Karnego Obozu Pracy w Treblince oraz z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

Wyjazd autokaru spod Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim o godz. 11.30

 

 Zapraszamy do udziału w uroczystościach

Poniżej program uroczystości:

Więcej…
 

Dożynki Powiatowe 2019 w Rozbitym Kamieniu

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Dożynki Powiatowe 2019 w Rozbitym Kamieniu!

A w programie m.in występy kapel ludowych i biesiadnych, teatru obrzędowego, występ Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie".

Tegoroczne Święto Plonów uświetnią swoją obecnością Zespoły DileyEnjoy oraz MARCIN SÓJKA

Nie zabraknie tradycyjnej grochówki, stoiska degustacyjnego z potrawami tradycyjnymi i lokalnymi, placu zabaw dla dzieci oraz wielu innych atrakcji!

 

Dożynki gminno-parafialne 2019

Email Drukuj PDF

1 września 2019r. w Kosowie Lackim odbyły się dożynki gminno-parafialne. Przed kościołem ustawił się orszak wiernych, z przedstawicielami władz samorządowych na czele, którzy przynieśli wieńce dożynkowe, naręcza kwiatów, owoców i zbóż. Zebranych powitał ks.Proboszcz Paweł Anusiewicz, który pobłogosławił przyniesione pierwociny i podziękował za ich przygotowanie. Od kilku lat ich liczba niestety zmalała, na co niewątpliwie miały wpływ coroczne susze. Nie mniej jednak kilka miejscowości zaangażowało się w przygotowanie wieńców, m.in. ze Starej Maliszewy, Trzcińca Dużego, Ratyńca oraz Kosowa, który był reprezentowany przez delegacje władz samorządowych, rolników oraz organizacje parafialne działające przy miejscowym kościele. Duszpasterz podziękował wszystkim obecnym za przybycie, a w szczególności osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wieńców
i koszy. Obchody religijne zbiegły się w czasie z 80-tą rocznicą II wojny światowej, o czym wspomniał Duszpasterz, polecając w modlitwie dusze poległych podczas tego konfliktu zbrojnego.  Następnie przy akompaniamencie orkiestry Sterdyniacy, wierni wyruszyli w procesji wokół kościoła.

W trakcie Mszy św. poszczególne delegacje złożyły dary ofiarne w postaci plonów ziemi, a pod koniec głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy – Jan Słomiak. Włodarz podziękował rolnikom za Ich trud i ciężką pracę na roli oraz przyniesione pierwociny. Podkreślił przy tym, że mimo trudnych warunków pogodowych, panującej suszy czy ulewnych deszczy, rolnicy dbają o swoje plony i zbierają każde źdźbło, aby żadne się nie zmarnowało. Jest to również najliczniejsza grupa społeczna, która daje świadectwo swojej wiary i stoi na straży wartości religijnych. Kontynuując, Pan Burmistrz dodał, że gmina Kosów Lacki jest typowo rolniczą i ta gałąź gospodarki jest jej motorem napędowym. Sprzyjają temu miejscowe zakłady przemysłowe, które skupując surowce od rolników, tworzą dla nich rynek zbytu. Jest to obopólna korzyść i warunek prawidłowego rozwoju, o który dbają również władze gminy poprawiając stan infrastruktury.

Na koniec uroczystości Pan Burmistrz zainicjował obrzęd dzielenia się chlebem, prosząc Boga o jego dostatek, a zebranych o poszanowanie.

Zdjęcia z uroczystości

Poprawiony: środa, 04 września 2019 09:13
 

Diecezjalne dziękczynienie za plony – Dożynki

Email Drukuj PDF

 

Diecezjalne dziękczynienie za plony – Dożynki odbędą się w miejscowości WYSZKI – Parafia świętego Andrzeja Apostoła 7 września 2019r. Władze samorządowe zapraszają do udziału w uroczystości.

Porządek uroczystości:

  • od godz. 9.45 – przyjmowanie delegacji z wieńcami i pocztami sztandarowymi na placu przykościelnym,
  • godz. 10.30 – program modlitewny – pod kierunkiem ks. Romana Kowerdzieja, diecezjalnego duszpasterza Wspólnot Maryjnych,
  • godz. 10.45 – ustawienie się procesji liturgicznej i przejście na plac celebry,
  • godz. 11.00 – Uroczysta liturgia na placu celebry,
  • godz. 13.30 – Poczęstunek.

Wszystkie parafie Diecezji Drohiczyńskiej przygotowują wieńce dożynkowe i wyznaczają delegacje do ich niesienia. Na koronie wieńca, lub w innym widocznym miejscu, należy umieścić nazwę parafii.

 


Strona 2 z 179
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama