Strona Główna
Aktualności

100-latka w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

 

listopada Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim był gospodarzem niezwykłej uroczystości. 100-lecie swoich urodzin obchodziła pani Jadwiga Kamińska, mieszkanka Kosowa i dawny pracownik MGOK. Pierwsza wzruszająca chwila nastąpiła gdy Jubilatka podjeżdżała do nas, widząc miejsce swej dawnej pracy powiedziała: „mój GOK”...

Odnowiony budynek MGOK wygląda dalece inaczej niż 33 lata temu, gdy Pani Jadwiga odchodziła na emeryturę. Mimo to jej identyfikacja z miejscem i pamiętającymi ją pracownikami była silna.

Część oficjalna Jubileuszu odbyła się w sali widowiskowej. Panią Jadwigę i jej gości powitał marsz zagrany przez zaprzyjaźnionych muzyków ludowych: Jerzego Mielaniuka, Waldemara Deoniziaka i Jana Karasia.

Jako pierwszy gratulacje 100-letniej Jubilatce złożył Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki – Jan Słomiak, do którego przyłączyła się Sekretarz Gminy i Zastępca Kierownika USC – Daniela Prokopczuk. List od Premier Beaty Szydło odczytał oraz gratulacje wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery przekazał Marek Renik, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. Powinszowania od Gertrudy Uścińskiej, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych złożyła Elżbieta Madziar, Kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych ZUS Inspektorat w Sokołowie Podlaskim. W imieniu pracowników MGOK i biblioteki, które w czasach pracy Jubilatki były jedną instytucją, głos zabrały Ewa Rutkowska, dyrektor MGOK oraz Małgorzata Adamczyk, kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Do życzeń dołączył się również ks. Tomasz Pełszyk, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Kosowie Lackim. Niemałą a miłą niespodzianką dla Pani Jadwigi była także zgromadzona rodzina, która dojechała nawet z Gdańska.

Część artystyczną zapewnił działający przy MGOK kabaret, który tworzą Iwona Owsianka, Jolanta Wdowińska, Władysława Wyszomierska, Krystyna Zięba i Janusz Wiśniewski. Skecze i szlagierowe piosenki polskiej estrady zostały przyjęte z rozbawieniem, ale i wielkim wzruszeniem zarówno Jubilatki, jak i publiczności.

Po części oficjalnej wszyscy goście zasiedli przy stolikach z kawą, herbatą i specjałach cukierniczych. Toast szampanem wzniósł burmistrz Jan Słomiak, który też był fundatorem tortu. Pani Jadwiga przez długi czas bawiła ich anegdotkami ze swego życia i pracy. Dała też poznać swój niebywały dowcip, który w kręgu jej bliskich, znajomych i dawnych współpracowników obrósł już legendą.

Warto podkreślić, że na tę uroczystość nikt nie był zapraszany osobno. Przyszli więc ci, którzy faktycznie chcieli świętować ów piękny jubileusz z jego Bohaterką.

Pani Jadwigo, niech każdy dzień niesie ze sobą ciepło i miłość, niech Pani życie płynie w spokoju i zdrowiu...

Artur Ziontek​

 Więcej zdjęć

Poprawiony: piątek, 03 listopada 2017 14:31
 

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych

Email Drukuj PDF

OSO.523.6.2017

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych


Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki
zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 i poz. 1948 oraz z 2017 r. poz. 60 i poz. 573), działające na terenie Gminy Kosów Lacki
do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy Gminy Kosów Lacki z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018, zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki.
Konsultacje odbędą się w następujących formach:
– bezpośrednie, otwarte spotkanie w dniu 10 listopada 2017r. o godz 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Kosów Lacki, ul. Kolejowa 2
– wyrażenie opinii o projekcie w formie pisemnej lub drogą elektroniczną.

Opinie o projekcie można zgłaszać drogą e-mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , drogą pocztową na adres: Urząd Miasta i Gminy Kosów Lacki, ul. Kolejowa 2, 08-330 Kosów Lacki lub osobiście podczas spotkania w dniu 10 listopada 2017r.

Termin konsultacji wyznaczony został od dnia 31.10.2017r. do 10.11.2017r. do godz 14.00.
Za przeprowadzenie konsultacji społecznych odpowiedzialny jest Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich.
Kontakt: tel.257879105, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: wtorek, 31 października 2017 11:20 Więcej…
 

Odznaczenia kosowskich nauczycieli

Email Drukuj PDF

medale kuratoriumW czwartek 26 października odbyła się w Siedlcach uroczystość wręczenia nagród i odznaczeń nauczycielom i pracownikom oświaty z terenu siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty.
Nauczyciele z kosowskich szkół P. Mariola Zakrzewska, Wiesława Kopania,Teresa Maliszewska i Elżbieta Witkowska zostały odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, nauczyciele, dyrektorzy szkół i pracownicy Kuratorium Oświaty.

Więcej…
 

Trwa budowa drogi w miejscowości Henrysin

Email Drukuj PDF

img 2362 640x427

img 2363 640x427

img 2364 640x427

img 2369 640x427

 


Strona 10 z 116
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama