Strona Główna
Aktualności

Promocja książki Stefana Pawluka "Podlaska odyseja"

Email Drukuj PDF

W niedzielne popołudnie 10 grudnia sala widowiskowa naszego Ośrodka Kultury wypełniła się licznie zgromadzoną publicznością. Pod koniec zeszłego roku prezentowaliśmy książkę „Żydzi Kosowa Lackiego”, którą inicjował cytat ze wspomnień Stefana Pawluka – żołnierza Armii Krajowej, więźnia UB i admiratora Podlasia. W niedzielę natomiast, po długim okresie przygotowań, mogliśmy świętować ukazanie się drukiem pełnego tekstu.
Książka „Podlaska odyseja” wyszła spod pióra mieszkańca Garnka, niewielkiej podlaskiej miejscowości usytuowanej w gminie Ceranów. To ona była najbliższą emocjonalnie przestrzenią życia, dorastania i nieustannego marzenia autora. Nie była jednak wyspą otoczoną niebytem. W książce więc pojawiają się relacje, opisy i historie związane z nieco szerzej pojętym regionem. Pawluk często pisał o sobie jako Podlasiaku. Sporo miejsca poświęcił lokalnym wsiom i miasteczkom. Niebagatelne miejsce zajmuje tu Kosów, w którym bywał na cotygodniowych targach. Znakomicie oddał koloryt przedwojennego miasteczka i zmiany jakie w nim zaszły w latach powojennych. Nasycony liryzmem, ale i bystrym zmysłem obserwacji opis jest jedną z ciekawszych i piękniejszych literacko deskrypcji naszej miejscowości.

Więcej…
 

Pół wieku razem

Email Drukuj PDF

W piątek 8 grudnia 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury 7 par świętowało  Jubileusz

50-lecia pożycia małżeńskiego. Niestety dwie pary ze względu na stan zdrowia nie mogło przybyć.
Słowa uznania oraz podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie , za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Jan Słomiak.

Dostojne pary otrzymały kwiaty i dyplomy pamiątkowe, był toast przy lampce szampana oraz słodki poczęstunek.

Podczas całej uroczystości przygrywała miejscowa kapela.

Dostojnym Jubilatom  życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku oraz doczekania kolejnych jubileuszy.

Zdjęcia z uroczystości

 

Zarządzenie 54.2017

Email Drukuj PDF

ZARZĄDZENIE 

Nr  54/2017

 

Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki

z dnia 7 grudnia 2017 r.

w  sprawie ogłoszenia  przetargu na sprzedaż nieruchomości

będącej własnością  Gminy Kosów Lacki

            Na podstawie art.30 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r o samorządzie gminnym /jedn. tekst. Dz. U. z 2017r., poz. 1875/, art. 28 , art. 37 ust.1, art. 38  ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami / tekst jedn. Dz. U z 2016r.  poz. 1875 z późn. zm./, § 3 ust.1, § 6,  § 8 ust.1 i 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości /tekst jedn. Dz. U z 2014r., poz. 1490/  zarządza się co następuje:

§ 1

Więcej…
 

Mikołajki 2017

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie, 6 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbyła się zabawa mikołajkowa dla najmłodszych. Wodzirejem i animatorem była Kinga Pochmara, która blisko trzy godziny skutecznie pilnowała by nikt nie czuł się znudzony. Wyzwanie nie lada, gdyż przybyło do nas ponad osiemdziesięcioro złaknionych radości uczestników.
Dzieci wspólnie śpiewały, tańczyły, brały udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach. Wszystkie zostały obdarowane przez Mikołaja słodkimi prezentami. Burmistrz Jan Słomiak, który już wcześniej anonsował konkurs na najładniejsze przebranie, uhonorował dwoje laureatów zestawami upominków.

Więcej…
 


Strona 10 z 122
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama