Strona Główna
Aktualności

„Ja w internecie”

Email Drukuj PDF

Zapraszamy dorosłych mieszkańców (powyżej 25 roku życia) Gminy Kosów Lacki na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Ja  w internecie”.

kosw-oglnyCelem projektu realizowanego przez Gminę Kosów Lacki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku, jest zwiększenie wśród osób dorosłych umiejętności poruszania się w sieci, wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+, obsługa płatności przez internet), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.

Dla uczestników szkoleń będzie dostępnych siedem tematów szkoleniowych:

1.Rodzic w internecie,

2.Moje finanse i transakcje w sieci,

3.Rolnik w sieci,

4.Kultura w sieci,

5.Działam w sieciach społecznościowych,

6.Tworzę własną stronę internetową (blog),

7.Mój biznes w sieci.

Do uczestnictwa w szkoleniach mogą zgłaszać się osoby, które ukończyły 25 lat, w tym osoby niepełnosprawne, wykluczone elektronicznie czy bezrobotne.

W ramach każdego obszaru tematycznego planowane jest przeprowadzenia szkoleń w ilości 12 godz. realizowane podczas dwóch lub maksymalnie 3 spotkań .

Termin realizacji szkoleń od lutego 2019 do końca czerwca 2019

Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy: tel. 25 787 91 05

Koordynatorem projektu z ramienia gminy jest p. Longina Oleszczuk

tel. 600 223 111

                                         Zapraszamy! Liczba miejsc jest ograniczona

Poprawiony: wtorek, 22 stycznia 2019 11:50
 

Ogłoszenie Burmistrza - odwołany stan pogotowia przeciwpowodziowego

Email Drukuj PDF

Ogłoszenie

Ogłaszam, że z dniem 28 stycznia2019r. odwołuję wprowadzony w dniu 22 stycznia 2019 r. stan pogotowia przeciwpowodziowego dla sołectw Gminy Kosów Lacki położonych nad wałem od miejscowości Rytele Święckie do miejscowości Bojary ( dla sołectw Rytele Swięckie, Bojary).

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki

/-/

Jan Słomiak

 

Nowy Płatnik – nie czekaj

Email Drukuj PDF

Nowy Płatnik – nie czekaj

Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji udostępniliśmy już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r. Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).

Program Płatnik w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II. Inną nowością w programie jest prezentacja w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy też informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej.

Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akta – elektronizacja akt pracowniczych. Najnowsza wersja programu jest do pobrania ze strony zus.pl.  

Zachęcamy także Państwa do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazaliśmy m. in. jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki są dostępne na stronie zus.pl i kanale ZUS na YouTube.

 

Obwieszczenie Burmistrza dotyczące terminów postępowania rekrutacyjnego

Email Drukuj PDF

OSO. 4450.1.2019                

 

OBWIESZCZENIE

 

       Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki informuje, że terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim oraz Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim na rok szkolny 2019/2020 zostały określone zarządzeniem
Nr 4/2019 z dnia 28 stycznia 2019r.

     W postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim oraz w postępowaniu rekrutacyjnym do Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lacki dla uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej obowiązują kryteria i dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów, określone w uchwale Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki Nr XXII/151/2017 z dnia 31 marca 2017r. w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli oraz publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kosów Lacki w postępowaniu rekrutacyjnym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów.

 

 

 

                                                           Burmistrz Miasta i Gminy

                                                    Kosów Lacki

                                                     /-/

                                                       Jan Słomiak

Poprawiony: wtorek, 29 stycznia 2019 09:52
 


Strona 10 z 166
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama