Strona Główna
Aktualności

Informacja targowisko

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki informuje, że targowisko miejskie w Kosowie Lackim będzie nieczynne do odwołania. Powodem zamknięcia są działania profilaktyczne, a przede wszystkim troska o zdrowie mieszkańców Miasta i Gminy Kosów Lacki.

Wszelkie informacje związane z funkcjonowaniem targowiska, będą niezwłocznie zamieszczane na stronie internetowej Miasta i Gminy Kosów Lacki, w serwisie społecznościowym Facebook oraz przekazywane mieszkańcom za pomocą pozostałych kanałów informacyjnych.

            Burmistrz
    Miasta i Gminy Kosów Lacki
              /-/ Jan Słomiak

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020 11:18
 

Ogłoszenie dotyczące funkcjonowania jednostek oświatowych i kulturalnych na terenie Gminy Kosów Lacki w związku z koronawirusem.

Email Drukuj PDF

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola i szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.

Od poniedziałku, 16. 03.2020r. do 25.03.2020r.  uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkół oraz instytucji kultury działających na terenie naszej gminy(MGOK i Biblioteka).

Poprawiony: środa, 11 marca 2020 15:41
 

Dzień Sołtysa 2020

Email Drukuj PDF

Z okazji DNIA SOŁTYSA w imieniu

władz samorządowych Miasta i Gminy Kosów Lacki

wszystkim PANIOM i PANOM SOŁTYSOM

składam podziękowania za trud pracy na rzecz

lokalnych społeczności oraz życzę dużo zdrowia, radości

oraz wszelkiej pomyślności i satysfakcji z podejmowanych działań.

Burmistrz Miasta i Gminy

Kosów Lacki

Jan Słomiak

Poprawiony: środa, 11 marca 2020 09:29
 

"Kolej+ w Kosowie Lackim"

Email Drukuj PDF
014 marca Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą program Kolej Plus, którego głównym celem jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym poprzez przywrócenie połączeń kolejowych. W ramach tego programu przewidziano do realizacji odcinek Siedlce – Sokołów Podlaski, a co ważniejsze odcinek Sokołów Podlaski – Kosów Lacki – Małkinia. W związku z tym, że po śladzie dawnej linii kolejowej od Kosowa Lackiego do Małkini wybudowano nową drogę wojewódzką nr 627, a obecnie projektowany jest odcinek drogi od Kosowa Lackiego do Sokołowa Podlaskiego Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, wraz z kierownikiem Wydziału Rozwoju Gospodarczego Pawłem Nasiłowskim, dnia 10 marca spotkali się z Dyrektorem Departamentu Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury Tomaszem Buczyński w celu omówienia stanu faktycznego i planów odnośnie odbudowy linii kolejowej. W Ministerstwie Infrastruktury przekazano informację o realności zaplanowanej inwestycji, a Pan Dyrektor Buczyński zapewnił o determinacji urzędników do odbudowy linii.
Kolejnym etapem ma być zaangażowanie innych samorządów różnego szczebla do realizacji zadania, ponieważ zgodnie z informacjami uzyskanymi w Ministerstwie Infrastruktury, według programu Kolej Plus to ono jest kluczowym elementem niezbędnym do odbudowy infrastruktury kolejowej. W najbliższym czasie zostanie zorganizowane kolejne spotkanie, w celu włączenia samorządów z powiatu sokołowskiego i powiatu siedleckiego do prac związanych z odbudową linii kolejowej oraz przywróceniem ruchu pasażerskiego.02
 


Strona 10 z 203
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama