Strona Główna
Aktualności

INFORMACJA o przyłączaniu do sieci gazowej

Email Drukuj PDF

INFORMACJA

o przyłączaniu do sieci gazowej

W trosce o czyste powietrze i przyspieszenie procesu gazyfikacji, zachęcamy Państwa do składania wniosków o zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej. Budowa kolejnych odcinków sieci uzależniona jest od liczby chętnych odbiorców na poszczególnych ulicach. Podpisanie odpowiedniej ilości warunkowych umów przyłączeniowych daje Inwestorowi asumpt do projektowania i budowy kolejnych odcinków sieci. Formularz wniosku o zawarcie umowy
o przyłączenie a także opis procesu przyłączania do sieci gazowej DUON dostępne są na naszej stronie internetowej
www.kosowlacki.pl oraz
w Urzędzie Miasta i Gminy pok.nr 9.

Umowy przyłączeniowe już mogą podpisywać mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje z ulic: Polna, Nowa, Nurska, Leśna, Sadowa, Radosna, Targowa, Gutowska, Małkińska, a także ulic, gdzie już sieć jest pobudowana: Mostowa, Parkowa, Kościelna, Wolności, Szkolna,Kolejowa, Armii Krajowej.

Ponadto w środy w godz. 900 - 1300 w Urzędzie Miasta i Gminy pokój nr 5, ponownie pełni dyżury przedstawiciel DUON Dystrybucja.

Wzór wniosku 

 

OSP Rytele Święckie zwycięzcą Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych OSP 2019 w kategorii A (mężczyźni)

Email Drukuj PDF

W dniu 29 września 2019 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim przy ulicy Lipowej 50, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP. Rozegrane zostały według regulaminu zawodów sportowo-pożarniczych OSP z 2011 r. 

w dwóch konkurencjach : sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Do sportowej rywalizacji przystąpiły 22 najlepsze drużyny OSP z terenu powiatu sokołowskiego wyłonione na zawodach szczebla gminnego. Jednocześnie odbywał się piknik charytatywny, na którym m. in. zbierane były środki finansowe na leczenie Uli Tokarskiej.

Klasyfikacja generalna czołowych miejsc w kategorii A (mężczyźni) przedstawia się następująco:

 1 miejsce – OSP Rytele Święckie z łącznym wynikiem 90,34 pkt.

 2 miejsce OSP Szkopy z wynikiem łącznym 90,49 pkt.

 3 miejsce OSP Suchodół z wynikiem łącznym 92,78 pkt.

 Klasyfikacja generalna czołowych miejsc w kategorii C (kobiety) przedstawia się następująco:

 1 miejsce – OSP Mursy z łącznym wynikiem 111,79 pkt.

 2 miejsce OSP Ratyniec Stary z wynikiem łącznym 120,81 pkt.

 3 miejsce OSP Suchodół z wynikiem łącznym 136,62 pkt.

 W zawodach ponadto udział wzięły drużyny z następujących jednostek OSP: Bielany, Chądzyń, Cukrownia, Dzierzby, Gałki, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Łuzki, Nieciecz, Nowa Wieś, Patrykozy, Pogorzel, Ratyniec Stary, Rytele Wszołki, Skrzeszew.

Konkurencje oraz całe zawody oceniała komisja sędziowska powołana przez komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Wilka. Sędzią głównym zawodów był bryg. Sławomir Lipka.

Startujące drużyny uhonorowano pamiątkowymi dyplomami, a najlepsi otrzymali: puchary, nagrody pieniężne i drobny sprzęt sportowy.

Wręczenia nagród i dyplomów dokonali:

- Senator RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia – Pan Waldemar Kraska,

- Poseł na Sejm RP – Pan Marek Sawicki,

- Wicestarosta Sokołowski – Pan Ryszard Domański,

- Komendant Powiatowy PSP – st. bryg. Tomasz Wilk

- Wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – dh Sławomir Kotowski.

Kierownicy trzech najlepszych drużyn męskich i kobiecych podjęli wspólną decyzję
o przekazaniu otrzymanych nagród pieniężnych na leczenie Uli Tokarskiej. Po otrzymaniu nagród pieniądze zostały wrzucone do puszki.

Zawody połączone z piknikiem charytatywnym zostały zorganizowane przez: KP PSP Sokołów Podlaski, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim, Starostwo Powiatowe Sokołów Podlaski i Miasto Sokołów Podlaski.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zawodach oraz honorową altruistyczną postawę.

 

„Jesteśmy Razem” – X edycja międzynarodowego projektu

Email Drukuj PDF

 

19 września już po raz dziesiąty młodzież polska i izraelska spotkały się na terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i obozu pracy w Treblince, by uczcić pamięć tragicznie zmarłych ofiar. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki, Tal Ben-Ari Yaalon, Wiceambasador Izraela, Zygmunt Stępiński, p.o. Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, Jan Słomiak, Burmistrz Kosowa Lackiego oraz przedstawiciele samorządu.

Projekt Jesteśmy Razem to wspólna inicjatywa Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Partnerami tego przedsięwzięcia są Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944), miasto i gmina Kosów Lacki oraz Zespół Szkół w Kosowie Lackim.

Głównym celem projektu jest edukacja i integracja młodzieży z województwa mazowieckiego z ich rówieśnikami z Izraela. Corocznie pół tysiąca uczniów, po 250 z każdego kraju, uczestniczy w spotkaniu, które ma za zadanie, poprzez edukację historyczną, zbliżyć do siebie obie grupy młodych ludzi.

Projekt Jesteśmy Razem realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Edukacji Izraela. Nadaje to przedsięwzięciu wymiar międzynarodowy. Spotkanie kolejny raz umożliwiło nawiązanie bezpośrednich kontaktów między młodymi ludźmi z Polski i Izraela, co przyczynia się do zbliżenia obydwu narodów.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców przy Pomniku w Miejscu Straceń oraz przy Pomniku upamiętniającym zamordowanych Romów i  Sinti w byłym niemieckim Karnym Obozie Pracy. Wieńce złożyli: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera w imieniu Prezydenta RP, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski w imieniu Premiera RP, Wiceambasador Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon, przedstawiciele Muzeum Getta Warszawskiego, Instytutu Pamięci Narodowej, Państwowej Straży Pożarnej oraz samorządów województwa mazowieckiego. Zapalono znicze, a wartę honorową przed pomnikami pełnili harcerze.

Główne uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Obozu Zagłady w Treblince rozpoczęły się minutą ciszy, po której odegrano hymny państwowe Izraela i Polski. Następnie Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wiceambasador Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon, p.o. Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Zygmunt Stępiński, młodzież izraelska i polska oraz świadkowie historii zapalili sześć zniczy upamiętniających sześć milionów ofiar Holocaustu: znicz Pamięci, znicz Sprawiedliwych, znicz Pamięci Jana Korczaka, znicz Przyjaźni Między Narodami, znicz Oporu i Bohaterstwa, znicz Nadziei.

Zdjęcia z uroczystości 

Poprawiony: czwartek, 03 października 2019 09:12
 

Pierwsze posiedzenia obwodowych komisji wyborczych

Email Drukuj PDF

 

POSTANOWIENIE NR 318/2019

 

Komisarza Wyborczego w Siedlcach I

 

z dnia 26 września 2019 r.

 

w sprawie zwołania pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych

 

w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

 

zarządzonych na dzień 13 października 2019 r.

 

 

 

Na podstawie art. 182 § 9 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504), w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r., Komisarz Wyborczy
w Siedlcach I postanawia, co następuje:

 

§ 1.

 

Zwołuje się pierwsze posiedzenia obwodowych komisji wyborczych, powołanych postanowieniem nr 314/2019 Komisarza Wyborczego w Siedlcach I z dnia 23 września 2019 r., zgodnie
z załącznikiem nr 1 do Postanowienia.

 

§ 2.

 

Obsługę oraz techniczno-materialne warunki pracy komisji zapewni wójt (burmistrz, prezydent miasta).

 

§ 3.

 

Postanowienie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

 

Komisarz Wyborczy
w Siedlcach I

 

 

 

/-/ Karol Pachnik

 

Gm. Kosów Lacki

Pierwsze posiedzenia obwodowych komisji wyborczych

Miejsce: MGOK Kosów Lacki Słoneczna 4

Termin: 4 października 2019 r. o godz. 14:00

Poprawiony: wtorek, 01 października 2019 08:32
 


Strona 9 z 188
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama