Strona Główna
Aktualności

APEL BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOSÓW LACKI

Email Drukuj PDF

water-2825771 960_720APEL BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOSÓW LACKI

DO MIESZKAŃCÓW GMINY O RACJONALNE KORZYSTANIE Z WODY

          Z uwagi na długotrwałą suszę i wysokie temperatury powietrza, znacznie zwiększyło się w ostatnim czasie zapotrzebowanie na wodę w naszej gminie. W chwili obecnej, zwłaszcza w godzinach wieczornych, przewyższa ono możliwości produkcji wody ze studni głębinowych przez stację pomp w Kosowie Lackim, dlatego też w niektórych miejscowościach naszej gminy mieszkańcy mają problem z wieczornym pobraniem wody zarówno do celów bytowych jak i do pojenia zwierząt.

!!!!!!! W związku z zaistniałą sytuacją Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki apeluje do mieszkańców o rozsądne i oszczędne korzystanie z wody!!!!!!!

Prosi o zaniechanie podlewania ogródków oraz trawników , dokonywanie takich czynności jak pranie , czy korzystanie ze zmywarek we wczesnych godzinach porannych, kiedy pobór wody jest mniejszy.

Musimy pamiętać, że brak wody do zaspokojenia podstawowych potrzeb bytowych stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt gospodarskich. W przypadku braku wody w hydrantach wzrasta znacznie zagrożenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nasze ogródki i trawniki, a nawet uprawy mogą poczekać na deszcz, natomiast życie, zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców jest rzeczą nadrzędną .

                                                                       Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki

                                                                   Jan Słomiak

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:00
 

KLAUZULA INFORMACYJNA dotycząca przetwarzania danych osobowych W URZĘDZIE MIASTA I GMINY KOSÓW LACKI

Email Drukuj PDF

KLAUZULA INFORMACYJNA

dotycząca przetwarzania danych osobowych

W URZĘDZIE MIASTA I GMINY KOSÓW LACKI

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów prawa o ochronie danych osobowych informuje się petentów Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki, że:

Więcej…
 
 

Kosowskie LO z certyfikatem Wiarygodna Szkoła

Email Drukuj PDF

certyfikat fotoPragniemy poinformować, że z początkiem 2017 roku została uruchomiona kolejna edycja programu Wiarygodna Szkoła. Po rekrutacji placówek w naszym regionie, Ogólnopolskie Wyróżnienie otrzymało Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego oraz Branżowa Szkoła I Stopnia w Kosowie Lackim. Program Wiarygodna Szkoła stanowi ranking najlepszych placówek w całej Polsce. Nadany Certyfikat jest gwarantem spełniania przez placówkę wysokich standardów edukacyjnych. Wyróżniona placówka, dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, posiada ciekawą bazę i zapewnia młodzieży bezpieczeństwo. Celem programu jest stworzenie społeczności placówek spełniających najwyższe standardy edukacyjne i dydaktyczne. Program powstał z inicjatywy dyrektorów szkół i przedszkoli, stanowi podpowiedź dla rodziców i uczniów podczas wyboru odpowiedniej placówki. Certyfikat Wiarygodności jest potwierdzeniem wysokiego poziomu i skutecznego zarządzania placówką.

W związku z powyższym składamy serdeczne gratulacje Pani Dyrektor oraz całemu gronu pedagogicznemu i życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności.

 


Strona 8 z 133
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama