Strona Główna
Aktualności

Wyremontowano dach nad halą sportową w Kosowie Lackim.

Email Drukuj PDF

Wyremontowano dach nad halą sportową w Kosowie Lackim.

 

 przebudowa stropodachu na hali sportowej w kosowie lackim_Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego (w wys.72.000,00 zł) w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019” dokonano przebudowy stropodachu na hali sportowej w Kosowie Lackim.   Wykonano m.in.:

- Roboty rozbiórkowe ( obróbek blacharskich, murów i słupów, izolacji cieplnej),

- konstrukcję dachową,

- roboty murowe ( przemurowanie kominów)

- pokrycie dachowe, w tym obróbki blacharskie i podbitkę.

 przebudowa stropodachu na hali sportowej w kosowie lackim_9Przebudowa dachu na hali sportowej oraz nad wejściem do budynku była koniecznością dla prawidłowego funkcjonowania obiektu. Mimo doraźnych remontów, każdorazowe intensywne opady deszczu czy śniegu powodowały przeciekanie dachu, a co za tym idzie – niszczenie podłóg i pozostałych elementów ścian i podłoża. Realizacja projektu zapobiegnie utracie wartości użytkowej obiektu. Pełnowymiarowa hala sportowa z boiskami do piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej, tenisa ziemnego i halowej piłki nożnej oraz widownią, jest jedynym tego typu obiektem na terenie gminy. przebudowa stropodachu na hali sportowej w kosowie lackim_2

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 15:27
 

Finał diecezjalnego konkursu „WARTOŚCIOWE OPOWIEŚCI”

Email Drukuj PDF

27 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim odbył się finał diecezjalnego konkursu „WARTOŚCIOWE OPOWIEŚCI”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Kosowie Lackim, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie oraz Fundację „MATER”. Swoim patronatem konkurs objęli Ks. Biskup Piotr Sawczuk Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej, Senator Rzeczpospolitej Polskiej Pan Waldemar Kraska, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Pan Jan Słomiak oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Collegium Joanneum.
Galę finałową konkursu swoją obecnością zaszczycili Ks. Biskup Piotr Sawczuk Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Pan Jan Słomiak, współorganizator przedsięwzięcia Ks. dr Krzysztof Mielnicki, dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury Pani Ewa Rutkowska. Uroczystości gali finałowej konkursu rozpoczął spektakl, przygotowany przez uczniów koła teatralnego PROMYK ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, pt.: „Gdybym dziś spotkał Małego Księcia”.
W konkursie wzięło udział 30 szkół podstawowych z terenu całej diecezji. Wpłynęło 182 prace plastyczne i 54 prace literackie. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – VI, VII – VIII. Do rozstrzygnięcia konkursu powołano dwie komisje, którym przewodniczył Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ks. dr Krzysztof Mielnicki. Komisja wyłoniła 42 laureatów i przyznała: 8 pierwszych, 10 drugich, 9 trzecich miejsc i 15 wyróżnień.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrodę książkową z wyd. JEDNOŚĆ, a także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom, a także dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom i uczestnikom za to, że włączyli się w to wspólne dzieło.

Zdjęcia z konkursu

 

Konkurs ofert na sprzedaż samochodów

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIE

 

Gmina Kosów Lacki

ul. Kolejowa 2

08-330 Kosów Lacki

woj. mazowieckie

ogłasza konkurs ofert na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego marki FS – LUBLIN ŻUK,

 

NAZWA I SIEDZIBA SPRZEDAJĄCEGO

Gmina Kosów Lacki

Ul. Kolejowa 2

08-330 Kosów Lacki tel. 25-7879105

 

MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT

           Oferty należy złożyć w zamkniętej kopercie z oznaczeniem ,,przetarg na samochód ŻUK ’’ w pokoju nr 1 w Urzędzie Miasta i Gminy Kosów Lacki, Ul. Kolejowa 2, 08-330 Kosów Lacki w terminie do dnia 9 grudnia 2019r. do godz. 12.00

OGŁOSZENIE

Wzór formularza w załączeniu


 

OGŁOSZENIE

 

 

Gmina Kosów Lacki

ul. Kolejowa 2

08-330 Kosów Lacki

woj. mazowieckie

ogłasza konkurs ofert na sprzedaż samochodu osobowego marki OPEL ASTRA–G-CC

 

NAZWA I SIEDZIBA SPRZEDAJĄCEGO

Gmina Kosów Lacki

Ul. Kolejowa 2

08-330 Kosów Lacki tel. 25-7879105

 

MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT

           Oferty należy złożyć w zamkniętej kopercie z oznaczeniem ,,przetarg na samochód OPEL ASTRA ’’ w pokoju nr 1 w Urzędzie Miasta i Gminy Kosów Lacki, Ul. Kolejowa 2, 08-330 Kosów Lacki w terminie do dnia 9 grudnia 2019r. do godz. 12.00

Ogłoszenie

Wzór formularza w załączeniu


 

Pogrzeb kpr. Edwarda Iwanowskiego ps. „Szatan”

Email Drukuj PDF

23 listopada 2019 r. w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim odbył się pogrzeb kpr. Edwarda Iwanowskiego ps. „Szatan”, „Biały”. Był żołnierzem 30 Dywizji Piechoty Armii Krajowej okręgu Polesie, która szykując się do planu „Burza” operowała na Podlasiu z Uderzeniowymi Batalionami Kadrowymi AK okręgu Sokołów Podlaski dowodzonymi przez ppor. Czesława Grądzkiego „Krzemienia” oraz oddziałem Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem ppor. Franciszka Malinowskiego „Buksa”. W związku z licznie przybywającymi ochotnikami przystępującymi do tych jednostek, zaistniała konieczność dozbrojenia ich. „Krzemień” postanowił więc odebrać broń wrogowi. Na granicy miejscowości Telaki i Kutyski, na wysuniętej linii kolejowej Małkinia-Sokołów Podlaski kwaterowało w drewnianym domu 4 Niemców i 12 własowców z formacji bahnschutz, której zadaniem była ochrona kolei i jej szlaków. Mimo dobrze przygotowanego planu akcja przeprowadzona w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, 11 kwietnia 1944 r. nie powiodła się. Właściciel budynku obiecywał, że drzwi wejściowe będą otwarte. Nie udało się jednak tego zrobić. Wzięcie ich szturmem zniszczyło element zaskoczenia, który miał być kluczem do powodzenia. Zbudzeni Niemcy otworzyli do partyzantów ogień z broni maszynowej.

Więcej…
 


Strona 7 z 191
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama