Strona Główna
Aktualności

Powszechny Spis Rolny

Email Drukuj PDF

grafika do wpisu w aktualnociach na stronie gminyRolniku, przygotuj się do spisu!

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

 

Zarządzenie nr 1/2020/2021

Email Drukuj PDF

Zarządzenie nr 1/2020/2021

Kierownika Klubu Dziecięcego w Kosowie Lackim

z dnia 3 sierpnia 2020 r.

w sprawie ogłoszenia naboru na wolne stanowiska pracy w Klubie Dziecięcym w Kosowie Lackim.

Na podstawie art. 7 pkt. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych
( Dz.U. z 2019 r. poz. 1282)  oraz § 18. statutu Klubu Dziecięcego w Kosowie Lackim stanowiącego załącznik do Uchwały Nr VII/37/2019 Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki
z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie utworzenia Klubu Dziecięcego, zmienionego uchwała Nr VIII/52/2019 Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki z dnia 28 czerwca 2019 r., Kierownik Klubu Dziecięcego w Kosowie Lackim zarządza, co następuje:

§ 1. Ogłasza się nabór na wolne stanowiska pracy opiekun/opiekunka dziecięca - 1 etat.

Poprawiony: wtorek, 04 sierpnia 2020 07:45 Więcej…
 

Zwrot akcyzy II tura SIERPIEŃ 2020 (podczas stanu epidemii)

Email Drukuj PDF

tractor-3459793 1920W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i ograniczonym kontaktem bezpośrednim proszę o dokładne wypełnianie wniosków o zwrot podatku akcyzowego i załączenie wszystkich załączników niezbędnych do rozpatrzenia wniosku oraz podanie nr telefonu kontaktowego wnioskodawcy i składanie wniosków na tymczasowe biuro podawcze

Wnioski niewypełnione nie będą przyjmowane.

W przypadku posiadania gruntów we współwłasności, przypominam o obowiązku podpisów na 2 –ej stronie wniosku pozostałych współwłaścicieli.

W celu rozpatrzenia wniosku o zwrot akcyzy należy złożyć:

  1. 1.Wniosek ( zał.1)
  2. 2.Zestawienie faktur ( zał. 2a lub zał. 2b) wraz z fakturami
  3. 3.Załącznik do wniosku
  4. 4.Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie
  5. 5.Oświadczenie o użytkowanych gruntach (dotyczy dzierżaw)

W przypadku wątpliwości dotyczących składanego wniosku proszę o kontakt telefoniczny 25 78-79-054

Informacja- zasady zwrotu 

Poprawiony: środa, 22 lipca 2020 09:23
 

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza

Email Drukuj PDF

dsc 004716 lipca Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki podpisał z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego umowę na wsparcie działań gminy w kierunku poprawy jakości powietrza o wartości dofinansowania 67 866 zł.

Więcej…
 


Strona 7 z 214
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama