Strona Główna
Aktualności

"Kolej+ w Kosowie Lackim"

Email Drukuj PDF
014 marca Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą program Kolej Plus, którego głównym celem jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym poprzez przywrócenie połączeń kolejowych. W ramach tego programu przewidziano do realizacji odcinek Siedlce – Sokołów Podlaski, a co ważniejsze odcinek Sokołów Podlaski – Kosów Lacki – Małkinia. W związku z tym, że po śladzie dawnej linii kolejowej od Kosowa Lackiego do Małkini wybudowano nową drogę wojewódzką nr 627, a obecnie projektowany jest odcinek drogi od Kosowa Lackiego do Sokołowa Podlaskiego Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, wraz z kierownikiem Wydziału Rozwoju Gospodarczego Pawłem Nasiłowskim, dnia 10 marca spotkali się z Dyrektorem Departamentu Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury Tomaszem Buczyński w celu omówienia stanu faktycznego i planów odnośnie odbudowy linii kolejowej. W Ministerstwie Infrastruktury przekazano informację o realności zaplanowanej inwestycji, a Pan Dyrektor Buczyński zapewnił o determinacji urzędników do odbudowy linii.
Kolejnym etapem ma być zaangażowanie innych samorządów różnego szczebla do realizacji zadania, ponieważ zgodnie z informacjami uzyskanymi w Ministerstwie Infrastruktury, według programu Kolej Plus to ono jest kluczowym elementem niezbędnym do odbudowy infrastruktury kolejowej. W najbliższym czasie zostanie zorganizowane kolejne spotkanie, w celu włączenia samorządów z powiatu sokołowskiego i powiatu siedleckiego do prac związanych z odbudową linii kolejowej oraz przywróceniem ruchu pasażerskiego.02
 

Informacja

Email Drukuj PDF

Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak informuje pacjentów przychodni przy ul. Słonecznej 8, że w dniu dzisiejszym i jutrzejszym, tj. we wtorek 10 marca i w środa 11 marca zostanie zwrócona dokumentacja medyczna do przychodni w Kosowie Lackim.
Życzymy dużo zdrowia i spokoju Mieszkańcom Miasta i Gminy Kosów Lacki!

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2020 09:27
 

Dzień kobiet 2020

Email Drukuj PDF

Z okazji Święta Kobiet wszystkim Paniom
składamy najserdeczniejsze życzenia,
zdrowia wszelkiej pomyślności,
życzymy aby kolejny dzień
przynosił szczęśliwe chwile,
a usmiech goscił na waszych twarzach
nie tylko w tym szczególnym dniu.
Burmistrz Miasta i Gminy
Kosów Lacki
Jan Słomiak
oraz
Przewodniczący Rady
Wiesław Wiśniewski

 

Rekrutacja do Klubu Dziecięcego i Przedszkola na rok 2020/2021

Email Drukuj PDF

img 6828 1024x683Od 3 marca do 31 marca trwa rekrutacja dzieci do Klubu Dziecięcego w Kosowie Lackim oraz Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim na rok szkolny 2020/2021. Dokumenty do pobrania na stronie internetowej przedszkola www.przedszkole.kosowlacki.pl  oraz w sekretariacie przedszkola.

Poprawiony: czwartek, 05 marca 2020 11:31
 


Strona 6 z 198
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama