Strona Główna
Aktualności

Zaproszenia na spotkanie dot. tajników pracy dziennikarza

Email Drukuj PDF

losekielski

 

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Email Drukuj PDF

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokołowie Podlaskim informuje, że Ministerstwo Finansów i

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK".

W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączy do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

„Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Chcemy pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany. Dlatego w listopadzie uruchomiliśmy cykl szkoleń na temat JPK, na które zapraszamy wszystkich mikroprzedsiębiorców.

            Szkolenia co wtorek przez cały listopad

Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą pracownicy US w Sokołowie Podlaskim w każdy wtorek listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11).

Szkolenia prowadzone będą od godz. 10.00 w sali nr 53 na parterze, w siedzibie tutejszego Urzędu.

Więcej informacji o JPK na stronie www.jpk.mf.gov.pl.

 

KOMUNIKAT

Email Drukuj PDF

 

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

Już 2 lutego i 21 marca 2018 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia ", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:

Więcej…  

100-latka w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

 

listopada Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim był gospodarzem niezwykłej uroczystości. 100-lecie swoich urodzin obchodziła pani Jadwiga Kamińska, mieszkanka Kosowa i dawny pracownik MGOK. Pierwsza wzruszająca chwila nastąpiła gdy Jubilatka podjeżdżała do nas, widząc miejsce swej dawnej pracy powiedziała: „mój GOK”...

Odnowiony budynek MGOK wygląda dalece inaczej niż 33 lata temu, gdy Pani Jadwiga odchodziła na emeryturę. Mimo to jej identyfikacja z miejscem i pamiętającymi ją pracownikami była silna.

Część oficjalna Jubileuszu odbyła się w sali widowiskowej. Panią Jadwigę i jej gości powitał marsz zagrany przez zaprzyjaźnionych muzyków ludowych: Jerzego Mielaniuka, Waldemara Deoniziaka i Jana Karasia.

Jako pierwszy gratulacje 100-letniej Jubilatce złożył Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki – Jan Słomiak, do którego przyłączyła się Sekretarz Gminy i Zastępca Kierownika USC – Daniela Prokopczuk. List od Premier Beaty Szydło odczytał oraz gratulacje wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery przekazał Marek Renik, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. Powinszowania od Gertrudy Uścińskiej, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych złożyła Elżbieta Madziar, Kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych ZUS Inspektorat w Sokołowie Podlaskim. W imieniu pracowników MGOK i biblioteki, które w czasach pracy Jubilatki były jedną instytucją, głos zabrały Ewa Rutkowska, dyrektor MGOK oraz Małgorzata Adamczyk, kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Do życzeń dołączył się również ks. Tomasz Pełszyk, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Kosowie Lackim. Niemałą a miłą niespodzianką dla Pani Jadwigi była także zgromadzona rodzina, która dojechała nawet z Gdańska.

Część artystyczną zapewnił działający przy MGOK kabaret, który tworzą Iwona Owsianka, Jolanta Wdowińska, Władysława Wyszomierska, Krystyna Zięba i Janusz Wiśniewski. Skecze i szlagierowe piosenki polskiej estrady zostały przyjęte z rozbawieniem, ale i wielkim wzruszeniem zarówno Jubilatki, jak i publiczności.

Po części oficjalnej wszyscy goście zasiedli przy stolikach z kawą, herbatą i specjałach cukierniczych. Toast szampanem wzniósł burmistrz Jan Słomiak, który też był fundatorem tortu. Pani Jadwiga przez długi czas bawiła ich anegdotkami ze swego życia i pracy. Dała też poznać swój niebywały dowcip, który w kręgu jej bliskich, znajomych i dawnych współpracowników obrósł już legendą.

Warto podkreślić, że na tę uroczystość nikt nie był zapraszany osobno. Przyszli więc ci, którzy faktycznie chcieli świętować ów piękny jubileusz z jego Bohaterką.

Pani Jadwigo, niech każdy dzień niesie ze sobą ciepło i miłość, niech Pani życie płynie w spokoju i zdrowiu...

Artur Ziontek​

 Więcej zdjęć

Poprawiony: piątek, 03 listopada 2017 14:31
 


Strona 5 z 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama