Strona Główna
Aktualności

Pierwsza w powiecie tężnia solankowa

Email Drukuj PDF

W Kosowie Lackim na działce gminnej położonej przy skrzyżowaniu ulic: Kościelnej, Mostowej i Parkowej, w sąsiedztwie stadionu, realizowane jest zadanie „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego z funkcją relaksacyjną”

W ramach inwestycji powstanie m. in. pierwsza w powiecie tężnia solankowa.

Zaplanowano wykonanie następujących prac:
- budowa altany z tężnią solankową wraz z infrastrukturą,
- wykonanie placu zabaw sprawnościowych dla dzieci i młodzieży wygrodzonego ogrodzeniem ochronnym,
- montaż siłowni plenerowej dla młodzieży i osób starszych,
- wykonanie strefy relaksu wyposażonej w gry zręcznościowe i miejsca do siedzenia,
- wykonanie dojść z kostki brukowej betonowej (chodnik) i nawierzchni bezpiecznej trawiastej,
- nasadzenie zieleni urządzonej.

Zakończenie robót zaplanowano jeszcze na ten rok.

Operacja pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego z funkcją relaksacyjną w Kosowie Lackim” mająca na celu poprawę warunków życia mieszkańców poprzez zagospodarowanie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego z funkcją relaksacyjną w Kosowie Lackim współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Miejmy nadzieję, że już niedługo, po ustaniu epidemii, wszyscy będziemy mieli okazję korzystać z powstałej infrastruktury rekreacyjnej, a na wiosnę będziemy mogli zażywać inhalacji dzięki wybudowanej tężni solankowej.

 

Nowy samochód dla OSP Kosów Lacki

Email Drukuj PDF

Już dzisiaj przybędzie do OSP Kosów Lacki nowy pojazd strażacki VOLVO. Zabudowa została wykonana przez firmę BOCAR.

Na zakup została pozyskana dotacja budżetowa ze środków KSRG na kwotę 180 000 zł oraz ze środków NFOŚiGW /WFOŚiGW na kwotę 280 000 zł. Ponadto 100 000 zostało przyznane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Pozostałe środki, ok. 300 000 zł, pochodzą z budżetu Gminy Kosów Lacki.

 

Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

Email Drukuj PDF

Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej. 30 listopada mija termin na wywiązanie się z obowiązku spisowego i w ostatnich dniach infolinia będzie z pewnością zasypywana pytaniami i zgłoszeniami od rolników, czekających na wypełnienie formularza spisowego do ostatniej chwili.

W jakich sprawach należy zwrócić się do infolinii spisowej? Oto lista najczęściej zgłaszanych przez rolników problemów, które pomoże rozwiązać konsultant telefoniczny:
- nie mam listu od Prezesa GUS z numerem gospodarstwa rolnego, więc nie mogę się zalogować do aplikacji spisowej;
- rozpocząłem/-ęłam samospis internetowy, ale formularz został zablokowany;
- nie mogę dłużej czekać i chcę się spisać przez telefon w tym momencie;
- chcę się spisać i zostawić numer telefonu do siebie, żeby to rachmistrz zadzwonił i wtedy razem spiszemy moje gospodarstwo rolne.

To proste! NIE ZWLEKAJ - wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 i załatwione!

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

 

Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Email Drukuj PDF

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

Gospodarstwo rolne można spisać na różne sposoby – przez Internet, telefon lub podczas wywiadu bezpośredniego (UWAGA – ta ostatnia opcja dostępna tylko w części gmin). Jednak biorąc pod uwagę kryterium czasu najkorzystniej prezentuje się samospis internetowy. Można z niego korzystać bez konieczności dzwonienia na infolinię i umawiania terminu rozmowy bezpośredniej czy telefonicznej. Czas jest ważny, bo przecież wielkimi krokami zbliża się koniec spisu (trwa do 30 listopada), a dodatkowo otaczająca nas rzeczywistość staje się z każdym dniem trudniejsza.

Rolnicy z Mazowsza najwyraźniej nie doceniają atutów samospisu internetowego. Z tej formy spisu skorzystał do tej pory zaledwie co dziesiąty użytkownik gospodarstwa rolnego w województwie mazowieckim. To zastanawiające, bo samospis jest naprawdę ŁATWY I SZYBKI, a przede wszystkim w pełni BEZPIECZNY. Rolnicy z innych regionów kraju zdecydowanie częściej wybierają tę metodę. Dla porównania w województwie opolskim co piąty rolnik spisał się przez Internet.

Więcej…
 


Strona 4 z 218
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama