Strona Główna
Aktualności

Wierzbowy zakątek

Email Drukuj PDF

Utworzenie mini parku edukacji przyrodniczo ekologicznej ,, Wierzbowy zakątek” w Kosowie Lackim dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 58 836.00 zł”

 

 

Promocja książki Stefana Pawluka "Podlaska odyseja"

Email Drukuj PDF

W niedzielne popołudnie 10 grudnia sala widowiskowa naszego Ośrodka Kultury wypełniła się licznie zgromadzoną publicznością. Pod koniec zeszłego roku prezentowaliśmy książkę „Żydzi Kosowa Lackiego”, którą inicjował cytat ze wspomnień Stefana Pawluka – żołnierza Armii Krajowej, więźnia UB i admiratora Podlasia. W niedzielę natomiast, po długim okresie przygotowań, mogliśmy świętować ukazanie się drukiem pełnego tekstu.
Książka „Podlaska odyseja” wyszła spod pióra mieszkańca Garnka, niewielkiej podlaskiej miejscowości usytuowanej w gminie Ceranów. To ona była najbliższą emocjonalnie przestrzenią życia, dorastania i nieustannego marzenia autora. Nie była jednak wyspą otoczoną niebytem. W książce więc pojawiają się relacje, opisy i historie związane z nieco szerzej pojętym regionem. Pawluk często pisał o sobie jako Podlasiaku. Sporo miejsca poświęcił lokalnym wsiom i miasteczkom. Niebagatelne miejsce zajmuje tu Kosów, w którym bywał na cotygodniowych targach. Znakomicie oddał koloryt przedwojennego miasteczka i zmiany jakie w nim zaszły w latach powojennych. Nasycony liryzmem, ale i bystrym zmysłem obserwacji opis jest jedną z ciekawszych i piękniejszych literacko deskrypcji naszej miejscowości.

Więcej…
 

Pół wieku razem

Email Drukuj PDF

W piątek 8 grudnia 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury 7 par świętowało  Jubileusz

50-lecia pożycia małżeńskiego. Niestety dwie pary ze względu na stan zdrowia nie mogło przybyć.
Słowa uznania oraz podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie , za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Jan Słomiak.

Dostojne pary otrzymały kwiaty i dyplomy pamiątkowe, był toast przy lampce szampana oraz słodki poczęstunek.

Podczas całej uroczystości przygrywała miejscowa kapela.

Dostojnym Jubilatom  życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku oraz doczekania kolejnych jubileuszy.

Zdjęcia z uroczystości

 

Zarządzenie 54.2017

Email Drukuj PDF

ZARZĄDZENIE 

Nr  54/2017

 

Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki

z dnia 7 grudnia 2017 r.

w  sprawie ogłoszenia  przetargu na sprzedaż nieruchomości

będącej własnością  Gminy Kosów Lacki

            Na podstawie art.30 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r o samorządzie gminnym /jedn. tekst. Dz. U. z 2017r., poz. 1875/, art. 28 , art. 37 ust.1, art. 38  ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami / tekst jedn. Dz. U z 2016r.  poz. 1875 z późn. zm./, § 3 ust.1, § 6,  § 8 ust.1 i 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości /tekst jedn. Dz. U z 2014r., poz. 1490/  zarządza się co następuje:

§ 1

Więcej…
 


Strona 4 z 116
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama